Gulbenes 2.vidusskolā – tradicionālā saulespuķu akcija 1

Kopš 2003.gada katrs mācību gads Gulbenes 2.vidusskolā sākas, jaunāko klašu bērniem samēroties ar saulespuķēm.

Skolēni atnes uz skolu saulespuķes, kuras audzējuši dārzos kopā ar saviem ģimenes locekļiem, kaimiņiem. Tā ir padižošanās un arī kopīga priecāšanās. Tiek noteikts garākās, smukākās saulespuķes īpašnieks, tomēr galvenais ir tas, ka šī akcija saliedē skolēnus un arī izdaiļo skolas pagalmu.

Skolas bioloģijas skolotāja Dita Grigore "Dzirkstelei" stāsta, ka šogad akcijas devīze ir - “Sauli mūsu pilsētā 2019”. No 9. līdz 11.septembrim skolas pagalmā ar savām saulespuķēm izstādi bija sarūpējuši 83 skolēni. Garākā saulespuķe šogad Amandai – 4,2 metri. Tad seko Asnātes saulespuķe – 3,97 metri, Keitas saulespuķe – 3,95 metri, Samantas saulespuķe – 3,9 metri. Pavisam 33 saulespuķes bija garākas par 3 metriem, bet 25 saulespuķēm bija vairāk par 15 ziediem uz viena kāta. Lielākais zieda diametrs bija Adriana saulespuķei - 35 centimetri. 37 ziedi uz viena kāta bija Madaras saulespuķei.

"Prieks par skolēnu aktivitāti daudzu gadu garumā turpināt skolas tradīciju sumināt sauli. Katrs skolēns saņēma “Erasmus+” projekta “Saglabāt Zemi, mums cita ceļa nav!” pateicību. Garāko saulespuķu audzētājiem tika simboliskas dāvaniņas. Paldies skolas darbiniekiem par atbalstu izstādes iekārtošanā, jo iesaistās ikviens!" saka D.Grigore.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolēnu, jauniešu aktivitātes