Gulbenes bērnudārzs: aicinām arī citus bērnudārzus pieteikties Cūkmena ekoprogrammai 1

Jau otro reizi AS Latvijas valsts meži kopā ar Cūkmenu izsludina pieteikšanos jaunā mācību gada bērnudārzu ekoprogrammai Cūkmena detektīvi. Lai kļūtu par īstu detektīvu un Cūkmena sabiedroto, arī 2016./2017. mācību gadā ekoprogrammas ietvaros bērni apgūs četras galvenās tēmas: Meža netīrie noslēpumi, Cūkmenam pa pēdām, Mežs rotaļlietu kastē un Audzēsim skābekli. Visaktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos pats Cūkmens – populārais Latvijas dabas draugs. Aizvadītajā gadā, Cūkmenam pa pēdām devās Gulbenes 2. pirmsskolas izglītības iestādes Rūķītis mazie audzēkņi kopā ar savām audzinātājam.

Gulbenes 2. pirmsskolas izglītības iestādes Rūķītis audzinātāja Inguna Āboliņa aicina arī citus dārziņus pieteikties dalībai programmā un sekot pa pēdām Cūkmenam: “Esam priecīgi, ka varējām piedalīties ekoprogrammā, - bērniem un skolotājiem tā bija jauna un vērtīga pieredze. Mācību materiāli ir izstrādāti tā, lai veicinātu bērnu radošo domāšanu un praktisku iesaisti programmā. Bērni atzinīgi novērtēja galda spēli Cūkmenam pa pēdām. Ikdienā bija dzirdami tēlu nosaukumi no Meža netīro noslēpumu burtnīcas. Pie mums ciemojās vecāki, visi kopā pētījām Lielo karti un atklājām to, cik plaša un bagāta ar mežiem ir mūsu Latvija. Projektu nedēļas ietvaros, nodevām jauniegūtās zināšanas citām grupiņām, tādejādi sajutāmies kā īsti Cūkmena detektīvi programmas eksperti. Liels notikums bija arī Cūkmena apciemojums, kura laikā devāmies jautrās rotaļās, dziedājām tīra meža himnu un iepazināmies ar tīta meža noslēpumiem.”
 
Lai pieteiktos pirmsskolas izglītības iestāžu ekoprogrammai Cūkmena detektīvi, līdz 20. septembrim jāaizpilda pieteikuma anketa mājaslapā www.cukmens.lv. Pirmās 100 bērnudārzu grupiņas, kas pieteiksies programmai, saņems AS Latvijas valsts meži sarūpēto Slepeno maisu ar papildu mācību materiāliem. Bērnudārzi programmu varēs apgūt arī patstāvīgi, izmantojot Cūkmena mājaslapā pieejamos materiālus. Mācību gada nogalē 30 aktīvākos bērnudārzus apciemos pats Cūkmens.

Cūkmens stāsta par ekoprogrammas panākumiem pagājušajā mācību gadā, ko šogad dabas draugs plāno pat pārspēt: “Aizvadītajā mācību gadā ekoprogrammu Cūkmena detektīvi pabeidza teju 3000 bērnu no 135 grupiņām 90 Latvijas bērnudārzos. Mazie censoņi iemācījās, ka mežā atkritumiem nav vietas. Mežs, tāpat kā cilvēks, ir dzīvs organisms, kas prasa īpašu uzmanību un rūpes. Programmas laikā bērni sekoja man pa pēdām un atklāja, ka atrasties mežā ir dabiski. Iemācījās, ka koks ir mums visapkārt un tas ir dabai draudzīgs materiāls. Ar nepacietību gaidu jaunos pieteikumus!”

Ekoprogramma Cūkmena detektīvi paredzēta 5–7 gadus veciem bērniem. Tās pamatā ir četras tēmas, kurās ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, kā arī dažādu vizualizāciju palīdzību bērni veic noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, vērtējot labo un slikto mežā.  Katra tēma veidota, ievērojot principu – redzi, dzirdi, klausies, dari!, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vecāks

Starp citu Rankas PII Ābelīte arī piedalījās Cūkmenam pa pēdām un nopelnija Cūkmena viesošanos bērnudārzā .

pirms 4 gadiem, 2016.09.29 12:02

Skolēnu, jauniešu aktivitātes