Gulbenes novada skolās norisinās Putras programmma

Oktobris jau tradicionāli ir kļuvis par Putras mēnesi, kura ietvaros jau trešo gadu skolās notiek putras stundas, putras pagatavošanas meistarklases un dažādas citas par graudaugiem izglītojošas aktivitātes, turklāt aktīvākās skolas saņem putras dāvanas no “Herkuless”. "Putras programmā 2015" piedalās vairāk nekā 300 izglītības iestāžu no dažādiem Latvijas reģioniem. Par to informē Putras programmas koordinators Ansis Krūmiņš.

"Gulbenes novadā aktīvi putro vairākas mācību iestādes dažādās vecuma grupās: Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestāde, Galgauskas pamatskola, K.Valdemāra pamatskola un Jaungulbenes bērnudārzs "Pienenīte"," stāsta A.Krūmiņš.

Līdz 8. novembrim skolās notiek Putras programma, kurā bērni piedalās Putras stundās un #PUTRINGS čempionātā, kas šogad veltīts putras mutvārdu mantojuma popularizēšanai un mūsdienu valodas bagātināšanai ar sakāmvārdiem par putrām. "Kurš gan nezina folklorizējušos izteicienus “vāries kā putras katls”, “baigā putra galvā”, “nestreb karstu putru” un “it kā putru nebūtu ēdis”! Jaunus sakāmvārdus ikviens var ievietot sociālajos tīklos ar tēmturi #Putrings," norāda A.Krūmiņš.

Putras programmā iesaistās arī skolu ēdnīcas, kuras Putras mēneša ietvaros cienā bērnus ar veselīgām putrām, kā arī tajās viesojas speciālisti, kuri skolēnus iepazīstina ar graudaugu pamatīpašībām un to, kāpēc nepieciešams tos iekļaut ikkatra skolēna ēdienkartē.

Putras programmas iniciators ir AS „Rīgas Dzirnavnieks” sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Tās mērķis ir popularizēt putras kā mūsdienīgu ēdienu un radīt jaunas tās ēšanas tradīcijas.

Vairāk informācijas par projektu www.putrasprogramma.lv
Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes