Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada skolēnu kori pulcējas koru kopmēģinājumā 6

11. februārī Gulbenes kultūras centra lielo zāli pieskandināja skolēnu koru balsis. Sešu novada skolēnu koru dalībnieki bija ieradušies uz kopmēģinājumu – repertuāra precizēšanas semināru. Pārbaudīt skolēnu sagatavotību svētkiem bija ieradies tikai viens no XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģentiem - Gints Ceplenieks. Taču kori gan bija ieradušies visi. Šogad uz XII Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu svētkiem gatavojas: Gulbenes novada valsts ģimnāzijas jauktais koris “Silver”, mūzikas skolas koris, Gulbenes 2. vidusskolas 5. - 9. klašu koris, Lejasciema 5. – 12. klašu meiteņu koris, Lizuma vidusskolas 5. – 9. klašu koris un apvienotais Stāķu un Tirzas pamatskolu koris.


Grūtības ar repertuāru

Koru repertuārs sastāv no 25 dziesmām. 11. februārī tika izdziedātas tādas dziesmas kā “Rotaļu un deju dziesmas”, “Par mezgliem” un “Tavs karogs”. Soli pa solim tika izdziedāta katra vieta dziesmās, kura sagādāja kādas grūtības.

Gulbenes 2. vidusskolas kordiriģente Ligita Plešanova-Jarusova atzīst, ka gatavoties svētkiem ir ļoti smagi, jo grūtības sagādā ne tikai repertuāra apjoms, bet arī tas, ka skolēniem mūsdienās ir diezgan daudz citu nodarbju. “Pilsētā ir mūzikas, mākslas un sporta skolas piedāvājums, viņiem vairs nav tik svarīga nokļūšana uz Mežaparka estrādi. Kādreiz koriem bija ziedulaiks, bet ar gadiem paliek arvien grūtāk. Taču man patīk, man gribas nokļūt Mežaparkā un gribas to bērnu dēļ, kas arī grib tur tikt,” saka L. Plešanova-Jarusova.

Šādi kopmēģinājumi ir nepieciešami, jo koriem tā ir iespēja iemācīties to, ko nav paguvuši. L.Plešanova-Jarusova par kopmēģinājuma darbu saka: “Ir diriģenti, kas ir ļoti nepamierināti, ja ir jārunā un jāskaidro jau sen iemācītas lietas, bet ne visur ir vienādi apstākļi. Šeit kori iemācās labāk, jo apkārt ir lielāks atbalsts uz balsīm. Bieži gadās, ka kāds neatnāk uz kora mēģinājumu skolā un ir balsu iztrūkums. Tiem, kas ir palikuši vieni savā balsī, tas sagādā grūtības, jo vietu aizpilda kora vadītājs, kurš atkal nevar sadzirdēt un palīdzēt pārējām balsīm.”

Savu daļu motivācijas darbam ar repertuāru pēc kopmēģinājuma sniedza svētku virsdiriģents, uzrunājot skolēnus: “Jūs esat tie, kas ieskandinās jauno Mežaparka estrādi. Nākamos 100 gadus tur neviens neko jaunu nebūvēs. Tā kā tu būsi nodziedājis, tā tur skanēs vēl ilgi paaudzēs!”


Kopumā novada koriem sokas labi

“Ar bērniem ir ļoti nogurdinoši strādāt, enerģiju izsūcoši. Bērni visur ir vienādi, un tā ir tā labā ziņa. Gulbenē ir labāka pacietība, man likās, ka ir arī labāka uzmanība no bērnu puses. Tā pacietība un uzmanība veidojas skolas ikdienas mēģinājumos, un no tā var secināt, ka pedagogi Gulbenē labi strādā un rūpīgi gatavojas svētkiem,” pēc kopmēģinājuma atzina G.Ceplenieks.

Virsdiriģents pēc kopmēģinājuma var runāt tikai par novada kopkora sagatavotību, ne par katru kori atsevišķi, jo tur jau ir jautājums, kādas kuram korim ir problēmas un cik kurš koris un vadītājs ir motivēts nokļūt uz svētkiem. “Pavisam nejauši pamanīju, ka skolas kordiriģente dziedātājiem pēc laba mēģinājuma izdala bulciņas! Tas ir entuziasma pilns darbs, kurš nav novērtējams naudas ziņā, ar vienu kontaktstundu nedēļā un citiem sīkumiem, kas attiecas uz skolu,” uzsvēra G.Ceplenieks.

Virsdiriģenta skatījumā novads gatavojas svētkiem un tiek ieguldīts darbs, turklāt svarīgi ir apzināties, ka tā ir skolu direktoru un pašvaldības kopējā atbildība, lai visi novada bērni varētu šos svētkus piedzīvot.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

disproporcija baisākā

Uz to meiteņu baru tikai daži zēni,tur nekas nevar labi skanēt.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.12 20:06

iespēja

Tev ir visas iespējas popularizēt kora dziedāšanu un motivēt zēnus :)

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 09:34

Liene

Ja nesaproti, neraksti!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 21:29

Liena

Ļoti patika mēģinājums, perfekts diriģenta darbs, izcila motivācija turpmākajam darbam! Mums skanēja labi, vai ne?!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 21:31

bēdīgi

Jau pieaugušo dziesmu svētkos nav vīru balsu,uz to pašu iet arī skolu jaunatnes kori.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.14 08:05

pasaule briesmās

Jaunais vīruss izplatās arvien ātrāk,drīzumā masu pasākumi tiks ierobežoti vai atcelti pavisam.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.14 10:24

Skolēnu aktivitātes