Gulbenes vidusskolēni cīnīsies RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālā

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas komanda ir iekļuvusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotā vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» finālā. Tas norisināsies 29. martā no pulksten 10.30 līdz 16.00 RTU Dizaina centrā (Rīgā, Āzenes ielā 18). Par to informē RTU Komunikācijas un mārketinga departamenta Mārketinga nodaļas projektu vadītāja  Evija Serjogina.

Konkursa uzvarētāji iegūs RTU Atzinības rakstus un naudas balvas: 1. vietas ieguvēji — 900, 2. — 600 un 3. — 300 eiro. Žūrija vērtēs arī katra dalībnieka individuālo sniegumu un izvēlēsies vienu vai vairākus 12.klases skolēnus, kas uzrādījuši izcilus rezultātus konkursā. Viņiem saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumiem būs iespēja bez konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām.

«Konkursa mērķis ir parādīt, ka inženiera profesija ir viena no radošākajām nodarbēm, kas piedāvā bezgalīgas meklējumu un atklājumu iespējas. Tāpēc īpašs prieks sajust jauno pētnieku azartisko nodošanos zinātniskajam darbam un redzēt, ka patstāvīgi veiktie eksperimenti ir vainagojušies ar rezultātiem, ko var izmantot gan praksē, gan turpmākajos pētījumos,» saka zinātniskās pētniecības darbu konkursa projekta vadītāja Evita Serjogina.

Viņa stāsta, ka konkursa finālam izvirzītajos darbos skolēni meklējuši risinājumus, kā uzlabot apkārtējo vidi un paaugstināt cilvēka dzīves kvalitāti. Gulbenieši skolotāja Dzintara Ziediņa vadībā pētījuši ūdens trieces mehānismu, bet citas komandas, piemēram, zobu higiēnas produktu ķīmisko sastāvu, laminētā kartona iepakojuma pārstrādē iegūtā kompozītmateriāla izmantošanas iespējas, kā arī vides pieejamības problēmas.

Par uzvaru konkursā cīnīsies arī komandas no Cesvaines vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Rēzeknes 6. vidusskolas, Rīgas Franču liceja, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas un Talsu Valsts ģimnāzijas.

Vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursu «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» organizē RTU Komunikācijas un mārketinga departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm. Kopumā konkursam šogad tika iesūtīti 40 zinātniskās pētniecības darbi no visiem Latvijas novadiem.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes