Iedvesmas seminārs “Raksti savu stāstu PATS!”

Jauniešu attīstības programmas “GoBeyond” ietvaros, tās dalībniece Vanda Kanaviņa rīkoja semināru Gulbenes novada jauniešiem, lai informētu par karjeras iespējām novadā

24. jūlijā jauniešu centrā “Bāze” pulcējās 15 jaunieši, lai iedvesmotos sava dzīves stāsta rakstīšanai. Dienas pirmajā pusē seminārā viesojās Gulbenes 2. vidusskolas ekonomikas skolotāja Raisa Raga, kura ar testu palīdzību aicināja jauniešiem apzināties savas spēcīgākās rakstura iezīmes, tām atbilstošās profesijas, kā arī iegūt atbildi uz vienu no interesantākajiem jautājumiem- vai es varu būt uzņēmējs?

Kā izrādās, mūsu pilsētā uzņēmīgu jauniešu netrūkst. Dienas otrajā pusē ar saviem stāstiem auditoriju iedvesmoja Gulbenes novada domes pārstāve Anita Birzniece, SIA “Rubate” valdes priekšsēdētājs Māris Sliede un SIA “Baltijas optika” valdes loceklis, optometrists Sergejs Petručeņa.

Semināra dalībnieki noslēgumā atzina, ka šāda veida informācija, kas liek domāt par nākotni, ir noderīga. Stāsti par to, kā uzsākt savu biznesu un cik daudz laika un resursu tas aizņem, jauniešiem padomāt. Semināra atmosfēra bija brīva un nepiespiesta, citējot uzņēmēju Māri Sliedi: “Kāpēc valstī ir bezdarbs? Tāpēc, ka viss jau ir izdarīts.”

Jaunieši atzīst, ka arī turpmāk savās skolās labprāt piedalītos šāda veida aktivitātēs, lai laikus varētu domāt un plānot savu karjeru. Semināra dalībniece Laura Igaviņa atzina, ka “Jaunieši būtu jāinformē arī, piemēram, par darba likumu, jo, uzsākot strādāt, ir svarīgi zināt likumdošanas nianses.”

Tāpat domes pārstāve Anita Birzniece jauniešiem sniedza ieskatu par to, kur var meklēt informāciju par augstākajām mācību iestādēm mūsu valstī un par iespējām studēt ārzemēs.

Seminārā iegūtais jauniešu viedoklis un informācija tiks izmantota novada Karjeras nedēļā, kas tiks organizēta oktobrī. Jauniešu attīstības programmas “GoBeyond” dalībniecei, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas absolventei Vandai Kanaviņai ideja par šādu
semināru radās jau vidusskolas laikā, domājot par skolēnu informētību karjeras jautājumos.

Vanda uzsver: “Absolvējot vidusskolu, jaunieši dodas iegūt augstāko izglītību Latvijas lielākajās pilsētās, pametot dzimto novadu.
Profesijas izvēlē lielākā daļa jauniešu uzmanību pievērš vispārējām tendencēm valstī, saviem novērojumiem, nepievēršot uzmanību darba
piedāvājumiem un iespējām Gulbenes novadā. Līdz ar to, ja jaunietis pēc augstskolas absolvēšanas vēlas atgriezties Gulbenē, viņš nespēj atrast darba vietas. Novērojama tendence, ka novadā jauniešu paliek arvien mazāk.”

Līdz ar to semināra mērķis bija organizēt mācības, kurās jaunieši uzzina par savām stiprajām/vājajām pusēm, uzzina par darba un biznesa iespējām Gulbenes novadā, ieklausās citu novadnieku pieredzē.

Kas tad cits, ja ne mēs paši? Ar tādu vadmotīvu ir jāattīstās Gulbenes novadam! Semināra organizatore saka lielu paldies jauniešu centram “Bāze”, Kristīnei Kārkliņai, Ievai Garjānei un visiem semināra dalībniekiem.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes