Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir noskaidrota labākā skaļā lasītāja

Gulbenes 2.vidusskolas skolniece Emīlija Mia Kundrate ir izcīnījusi nacionālās “Skaļās lasīšanas” Gulbenes reģiona uzvarētājas titulu.
Gulbenes novada bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku uzsāka “Skaļās lasīšanas” sacensību, kurā piedalījās 11 līdz 12 gadus veci 5. un 6.klases skolēni.

14 skolēni no četrām skolām devās uz Gulbenes novada bibliotēku, lai sacenstos, kurš būs mūsu reģiona pārstāvis galvenajā lasīšanas sacensībā Rīgā. Šajā gadā sacensībā tika iesaistītas četras skolas - Gulbenes sākumskola, Gulbenes 2.vidusskola, Stāķu pamatskola un Lizuma vidusskola. Šajās skolās jau kopš oktobra notika vietējie “Skaļās lasīšanas” konkursi, kuros tika noskaidroti labākie skaļie lasītāji.

Uzvarētāja Emīlija Mia “Dzirkstelei” stāsta, ka uz konkursu devusies ar mērķi uzvarēt, kaut gan tajā pašā laikā nebija pārliecināta, ka iegūs 1.vietu.

“Draudzene, kura arī piedalījās, teica, ka es uzvarēšu, jo esmu bijusi vislabākā, bet es neticēju. Sākumā biju pārliecināta par sevi, bet, kad sāku skaļi lasīt, bija uztraukums, tomēr atraisījos, un beigās uztraukuma nebija. Es lasīju fragmentu no pasakas “Neglītais pīlēns”. Izvēlējos šo pasaku, jo man tā šķiet sirsnīga un jauka. Man patīk lasīt grāmatas. Ļoti patīk lasīt pasakas un dzejoļus. Kad man ir brīvs laiks, pati rakstu dzejoļus, jo dzejas lasīšana mani iedvesmo. Es arī darbojos skolas radošajā pulciņā, kurā mēs cenšamies rakstīt dzejoļus, tas veicina domāšanu un fantāziju. Literatūra ir mans mīļākais priekšmets. To man māca skolotāja Ramona Ruņģe-Keiša. Viņa arī palīdzēja man sagatavoties šim konkursam,” saka Emīlija Mia.

Emīlija gan nebrauks uz finālu Rīgā, jo tajā laikā nebūs Latvijā, tāpēc tā būs iespēja  otrās vietas ieguvējam Mikum Rukmanim.

“Skaļās   lasīšanas” sacensību dalībnieki
Jānis Spenners
Emīlija Mia Kundrate
Bernadeta Balode
Ervīns Mārcis Trūle
Marta Birzniece
Jānis Eldis Ķiploks
Pēteris Romanovs
Annija Keita Avina
Undīne Meisīte
Mikus Rukmanis
Kitija Mazmača
Samanta Savicka
Rasa Roziņa
Liene Baumane

Pievieno komentāru

Skolās