Izlietoto bateriju vākšanas kampaņā iesaistās arī mūsu novada bērni

Noslēgusies dalībnieku reģistrācija “Zaļā josta” rīkotajai izlietoto bateriju vākšanai kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros, informē SIA "Zaļā josta" mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Šajā mācību gadā izlietoto bateriju vākšanai pieteicās 210 izglītības iestādes, kuru audzēkņiem provizoriski ir izdevies savākt pārstrādei 17 tonnas videi kaitīgu atkritumu - izlietoto bateriju. Šogad aktīvākais reģions bateriju vākšanā ir Vidzeme, ko pārstāv 83 mācību iestādes. No Gulbenes novada šajā kampaņā piedalījās Gulbenes 1.bērnudārza, Kr.Valdemāra pamatskola un Stāķu bērnudārzs.

Kopumā konkursā iesaistījušies apmēram 49 270 bērni un jaunieši no visas Latvijas.  Aprīlī norisināsies savākto otrreizējo izejvielu izvešana no mācību iestādēm. Konkursa faktiskie rezultāti un uzvarētāju vārdi tiks paziņoti maijā.

“Dalība otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņās skolās ir kļuvusi par būtisku vides izglītības aktivitāti, kurā bērni labprāt iesaistās,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. “Īpaši novērtējam to aktīvo pedagogu darbu, kas papildu mācību procesam rod laiku skaidrot bērniem vides aizsardzības un atkritumu šķirošanas nozīmi, kā arī atsaucas mūsu aicinājumam piedalīties otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņās un citās uz dabas resursu taupīšanu un vides izglītību balstītās aktivitātēs. Darbā ar skolēniem jūtam, ka ar katru gadu jaunā paaudze kļūst arvien zinošāka un ieinteresētāka vides jautājumos, tādēļ ne tikai redzam mūsu darba rezultātus, bet arī pateicamies pedagogiem, bez kuru līdzdalības jauniešu vides izglītība nevarētu noritēt tik efektīvi,” norāda L.Kubliņa.

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” aprīlī uzsāks savākto izlietoto bateriju izvešanu no konkursa dalībskolām.

Izlietoto bateriju vākšanu Latvijas izglītības iestādēs kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru.

Plašāka informācija kampaņas mājas lapā www.tirailatvijai.lv.


Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes