Izstādē „Skola 2019” informēs par karjeras iespējām bruņotajos spēkos un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā

Lai informētu jauniešus par studiju iespējām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kā arī par profesionālo militāro dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, arī šogad Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija un Nacionālo bruņoto spēku vienības piedalīsies gadskārtējā izglītības izstādē „Skola”.

Aizsardzības akadēmijas pārstāvji izstādes apmeklētājus informēs par izglītības iespējām akadēmijā, studiju programmām, apmācības gaitu un kadetu dzīvi. Būs iespēja tikties ar kadetiem un piedalīties dažādos militarizētos konkursos, kā arī iepazīties ar informatīvajiem materiāliem, ekipējumu, ieročiem un militāro tehniku, tostarp, ar nesen iegādātajiem taktiskajiem transportlīdzekļiem “Polaris MRZR-2” un “Sportsman MV850”.
Vienlaikus aicinājumam studēt Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Rekrutēšanas un atlases centra un vairāku Nacionālo bruņoto spēku vienību pārstāvji interesentus informēs arī par profesionālā dienesta iespējām bruņotajos spēkos, skaidrojot kandidātu atlases procesa pārbaudījumus un nepieciešamos rīcības soļus, kas jāveic, kandidējot dienestam bruņotajos spēkos.
25.starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2019" notiks no 1. līdz 3. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Rīgā, Ķīpsalā.  Interesenti ar studiju iespējām varēs iepazīties arī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Atvērto durvju dienā 8. maijā Rīgā, Ezermalas ielā 8B.
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas īsteno akreditēto studiju virzienu “Militārā aizsardzība”, lai sagatavotu profesionāli izglītotu komandējošo un militāro speciālistu sastāvu valsts aizsardzības nozarei. Pēc Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanas virsniekam ir nodrošināta dienesta vieta bruņoto spēku vienībās.
2019./2020. studiju gadā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā uzņems 120 kadetus. Kandidātu dokumentu pieņemšana studijām jau ir sākusies, un tā notiks līdz pat 31. jūlijam.
Vidējo izglītību ieguvušajiem Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās konkursa kārtībā uzņem Latvijas Republikas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.
Savukārt profesionālā augstākās izglītības programma “Komandējošā sastāva virsnieks” piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt aizsardzības akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Tajā uzņem vecumā līdz 35 gadiem.
Papildus profesionālajām studiju programmām Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija nodrošina Virsnieka speciālista pamatkursu. Tajā uzņem augstāko mācību iestāžu absolventus – ārstus, juristus, teologus, diriģentus, psihologus un informācijas komunikāciju speciālistus.
Iestājoties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī dažādas priekšrocības, kas nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas - tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē un viņiem nodrošina arī visas karavīra sociālās garantijas.
Kadetiem maksā karavīra algu (stipendiju), sākot ar 900 eiro pēc nodokļu nomaksas.  Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Sporta kluba kompleksu. Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu vairākās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.
Ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām, kā arī kandidātiem izvirzītajām prasībām var iepazīties tās tīmekļvietnē www.naa.mil.lv, bet ar pieteikšanās kārtību un atlases procesu militārajam dienestam un studijām aizsardzības akadēmijā – Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs”.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes