“Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus!”: Činīši" turpinās cīņu finālā

Gulbenē 30.oktobrī norisinājās spēle “Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus!”, kas pulcēja jauniešus vecumā no 14 līdz 19 gadiem, lai izglītotu viņus par Latvijas vēsturi, valsts aizsardzības, drošības politikas jautājumiem. Gulbenē notika viena no astoņām pusfināla spēlēm.

“Jauniešiem ir iespēja laiku pavadīt lietderīgi un kaut ko jaunu apgūt, jo apmācības notiek Nacionālo Bruņoto Spēku karavīru vadībā. Pirmajā spēles daļā jaunieši devās sešās apmācībās. Otrajā daļā notika misija, kur viņi pildīja uzdevumus, ko apguva apmācībās. Primārais bija tas, cik precīzi misijas punktos jaunieši izpildīja uzdevumus. Sekundārais, ja dalībniekiem bija vienādi rezultāti, tad vērā tika ņemts trasē pavadītais laiks. Tika aprēķināts trasē pavadītais laiks, neskaitot dīkstāves laiku,” informē spēles koordinatore Sandra Galgāne.  

 
Kopskaitā piedalījās septiņpadsmit komandas, tajā skaitā Gulbenes novada Valsts ģimnāzija (5 komandas), Gulbenes 2.vidusskola
(2 komandas), Degumnieku pamatskola, Jaunstrūžānu pamatskola, Alūksnes novada vidusskola, Lubānas vidusskola, Gaigalavas pamatskola - Rikavas pamatskolas struktūrvienība, Kaunatas vidusskola (2 komandas), Vecpiebalgas vidusskola, Krustpils pamatskola, kā arī Lejasciema vidusskolas, Lizuma vidusskolas un Gulbenes 2. vidusskolas apvienotā komanda.

20.novembrī fināla pasākumā Daugavpils cietoksnī piedalīsies Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas komanda “Cinīši”, kas ieguva pirmo vietu, un otrās vietas ieguvēji – Lejasciema vidusskolas, Lizuma vidusskolas un 2.vidusskolas apvienotā komanda “Tumšie brieži”, kas no pirmās vietas atpalika tikai par 0,5 punktiem. “Cinīši” ieguva arī iespēju doties ceļojumā uz Stokholmu ar prāmi “Tallink” astoņām personām. Trešo vietu ieguva Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas komanda “Jauktais bariņš”.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes