Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši izzina sociālās problēmas

Lizuma vidusskolas skolnieces Signe Dreimane un Laura Krūmiņa ar vērtīgu dzīves pieredzi nesen atgriezās no Vācijas.


Lizuma vidusskolas skolotājs Sandris Rakauskis stāsta, ka lizumnietes uz turieni devās kopā ar Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolēniem, jo pēc kopīgi realizētā projekta “Ielu un klaiņojošie bērni” skolēni izteica vēlmi turpināt kopīgo sadarbību, lai izzinātu sabiedrībā pastāvošās sociālās problēmas un meklētu tām risinājumus.

Vizītes mērķis Vācijā bija apmeklēt kopienu „Fazenda da Esperança” un iepazīties ar tās pieredzi, kādā veidā ir iespējams palīdzēt atgriezties dzīvē cilvēkiem, kas to pazaudējuši, uzsākot lietot atkarību izraisošas vielas, piemēram, alkoholu un narkotikas.


“Kopienā dzīvojošie cilvēki labprātīgi piekrīt vienu gadu ilgai kopienas dzīvei, atsakoties no daudzām ikdienā ierastām ērtībām un paradumiem,” skaidro S.Rakauskis un piebilst, ka finansiālu atbalstu vizītes realizācijā sniedzis Dortmundes Sociālais institūts.


Viņš stāsta, ka jaunieši kopā ar pedagogiem gandrīz nedēļu guva pieredzi, kā dzīvo kopienā esošie cilvēki. Katru rītu jaunieši kopīgi ar šiem cilvēkiem devās uz rīta lūgšanu, kuras laikā vienojās par dienas moto, ko iedzīvināt ikdienā. Pēc tam kopā veica kādu uzticētu darbu, piemēram, mājokļa uzkopšanu, ēdiena gatavošanu. Tas ne tikai veidoja izpratni par kopienas dzīves ritmu, bet arī deva iespēju komunicēt ar cilvēkiem, kas uzsākuši atbrīvošanos no atkarībām. Tāpat jaunieši iesaistījās citās ikdienas aktivitātēs - tematiskajā filmu vakarā, lūgšanu vakarā, dalījās ar dienā piedzīvotajām atziņām, spēlēja futbolu, galda spēles.


L.Krūmiņa atzīst, ka, esot kopā ar cilvēkiem, kas atrodas kopienā, lai atjaunotu savu dzīvi, ir bijusi iespēja skaidrāk apzināties, ka ikvienam ir nepieciešams apkārtējo cilvēku atbalsts un sapratne. Savukārt, S.Dreimane norādīja, ka pavadītais laiks kopienā esot palīdzējis saprast, kas ir viņa pati, un iegūt jaunus draugus, no kā ņemt piemēru sevis pārvarēšanā.


“Jāatzīst, ka galvenā šīs vizītes vērtība bija iespēja pārliecināties, ka ikviens cilvēks ir tikpat vērtīgs kā mēs katrs. Pasaulē būtu mazāk šādu problēmu, ja ikviens no mums vienaldzību aizstātu ar centieniem izprast apkārtējos cilvēkus un viņu problēmas,” saka S.Rakauskis.

Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes