Jaunieši pulcējas Uzņēmēju dienās Rankā

No šā gada 1.jūlija Rankas profesionāli tehniskā skola kļūs par oficiālu Ogres tehnikuma struktūrvienību, 2019./2020.mācību gadā piedāvājot profesionālās izglītības programmas. 27.martā Ogres tehnikums Rankā organizēja Uzņēmēju dienu, jauniešus iepazīstinot gan ar dažādu profesiju apguvi, gan uz sarunu aicinot uzņēmējus. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa.

Par savu uzņēmumu pastāstīja SIA “Dojus”, SIA “Rairu”, SIA “Konto”, SIA “Grantiņi” un uzņēmējs A.Pētersons. Pēc tam ikviens interesents varēja prasmes iemēģināt Ogres tehnikuma un uzņēmēju organizētās radošās darbnīcās: lodēšanas - elektronikas, elektroniskās mūzikas, kokapstrādes, ēdienu gatavošanas un citās jomās.

No 2019.gada 1.septembra Rankas struktūrvienība piedāvās šādas profesionālās vidējās izglītības programmas:

* 4 gadu mācību kurss:

- mežsaimniecība un mežsaimniecības tehnika: spēkratu mehāniķis, meža mašīnu operators un mežsaimniecības tehniķis;

- kokizstrādājumu izgatavošana un būvdarbi: būvizstrādājumu galdnieks, mēbeļu galdnieks un namdaris;

- datorzinātnes un elektronika: datorsistēmu tehniķis, elektronikas tehniķis;

- administratīvais darbs: grāmatvedis, klientu apkalpošanas speciālists;

- pārtikas ražošana, viesmīlība: viesmīlības pakalpojumu speciālists, ēdināšanas pakalpojumu speciālists, pavārs;

- dizains un māksla: apģērbu dizaina speciālists, interjera dizaina speciālists, vizuālās reklāmas noformētājs, vides labiekārtojuma un objektu dizaina speciālists, multimediju dizaina speciālists, video operators.

Tapāt tiks piedāvāta profesionālā izglītības programma - pavāra palīgs (3 gadi) un divgadīgā programma skolēniem ar nepabeigtu pamatskolas izglītību (8 klases), iegūstot pamatizglību un kvalifikāciju: koksnes materiālu apstrādātājs, galdnieka palīgs, virtuves darbinieks.

"Iecerēts, ka daļa profesijas apguves izglītības procesa norisināsies Rankā, bet daļa, kam nepieciešams specifisks aprīkojums un mācību procesa organizācija,- Ogrē," skaidro J.Igaviņa.

Dokumentu mācībām Rankas profesionāli tehniskajā skolā varēs iesniegt no 2019.gada 1.jūlija.


Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes