Jūras spēki aicina skolēnus piedalīties konkursā “Latvijas Kara flotei 100”

Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki, godinot Latvijas Kara flotes simtgadi, aicina 1. līdz 12.klašu skolēnus piedalīties patriotisma veicināšanas konkursā, kura balva ir komandas vizīte uz Jūras spēku kuģa ar kuģošanu jūrā.

Konkursa dalībnieki līdz šā gada 20.jūnijam ir aicināti uzfilmēt un iesniegt Jūras spēkiem radošu video sveiciena ar vēstījumu 100.gadadienā “Latvijas Kara flotei”. Par katru videoklipu būs iespēja balsot Facebook lapā un uzvarētājs tiks noteikts 10.augustā.Konkursa mērķis ir popularizēt Latvijas Kara floti, tās vēsturi, un atjaunotos Latvijas Jūras spēkus skolēnu un jauniešu vidū, kuri nākotnē vēlētos saistīt savu izglītību un karjeru ar jūrniecību un Latvijas valsts aizsardzību. Vienlaikus konkursa dalībniekiem šī būs iespēja padziļināt savas zināšanas par Latvijas armijas un Jūras spēku vēsturi.

Jau ziņots, ka 7. janvārī, Liepājā tika atklāti Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienas pasākumi, kas norisināsies šogad un 2020. gadā. Pasākumi notiks hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, atspoguļojot to vēsturisko virzību Latvijas teritorijā un izšķirošās cīņas.


1918. gada 18. novembrī svinīgā Tautas padomes sēdē tika pasludināta Latvijas neatkarība. Tomēr idejai par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku bija gan ārēji, gan iekšēji ienaidnieki. Tāpēc gatavība veidot savu valsti Latvijas tautai bija jāpierāda un jāizcīna uzvara Latvijas Neatkarības karā, savu valsti aizstāvot ar ieročiem rokās.

Latvijas armija tika izveidota 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.


1919. gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3. jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6. jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 1919. gada 10. jūlijā Pagaidu valdība oficiāli iecēla amatā pirmo armijas virspavēlnieku ģenerāli Dāvidu Sīmansonu, kurš nākamajā dienā izdeva pavēli Latvijas armijai Nr.1.

Atceroties šos nozīmīgos vēsturiskos notikumus, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki vēlas īpaši godināt to dienu piemiņu un atzīmēt Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgadi, organizējot plašus pasākumus visā Latvijas teritorijā, hronoloģiski virzoties no pirmajām kaujām Kurzemē līdz Latgales atbrīvošanas kaujām.

Plašāka informācija par Latvijas Neatkarības karu un Latvijas armijas 100.gadadienu pieejama Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnes sadaļā Latvijas armijai 100.

* * *

KONKURSA NOLIKUMS

NACIONĀLO BRUŅOTO SPĒKU JŪRAS SPĒKU PATRIOTISMA VEICINĀŠANAS
KONKURSS SKOLĒNIEM “LATVIJAS KARA FLOTEI 100”

Latvijas Kara flote 2019. gada 10. augustā atzīmēs simto gadadienu. Latvijas skolēni ir aicināti apsveikt Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēkus šajā svētku dienā.

Konkursa tēma: Latvijas skolēnu vēstījums Latvijas Kara flotei

Konkursa mērķis: Popularizēt Latvijas Kara floti, tās vēsturi, un atjaunotos Latvijas Jūras spēkus skolēnu un skolotāju vidū visā Latvijā, kā arī veicināt sadarbību un savstarpēju uzticību sabiedrībā. Šādi konkursa dalībniekiem būs iespēja padziļināt savas zināšanas par Latvijas armijas un Jūras spēku vēsturi, kā arī - kādiem skolēniem pavērs skatu uz iespēju nākotnē veidot savu dzīvi, izglītību un karjeru saistībā ar jūrniecību un Latvijas valsts aizsardzību.

Konkursa dalībnieki: Latvijas skolu 1. līdz 12. klašu skolēni.

Konkursa uzdevums:
1) Izveidot radošu komandu 8-12 skolēnu sastāvā, kas var būt veidota no dažādu klašu un vecuma skolniekiem;
2) Komandai izdomāt, iestudēt un uzfilmēt radošu video sveicienu ar vēstījumu “Latvijas Kara flotei”, kas veltīts tās 100. gadadienai šā gada 10. augustā;
3) Videoklipa garumam jābūt no 30 sekundēm līdz vienai minūtei;
4) Videoklipa sveicienam jābūt valsts valodā (latviešu val.);
5) Video filmēšana un montāža var tikt veikta ar jebkādu brīvi pieejamo tehniku un aplikācijām;
6) Konkursa video (līdz 50Mb) vai video linku datu vietnē www.failiem.lv (ja videofaila formāts pārsniedz 50Mb) iesūtīt līdz šā gada 20. jūnijam plkst.24:00 uz norādīto e-pastu.
7) E-pastā jābūt norādītiem skolēnu komandai (dalībniekiem), klasei, skolai un konkursa vadītājai, skolotājas kontaktinformācijai (vārds, e-pasts, telefona numurs).

Konkursa darbu atlase:
1) Skolas vadība nosaka un izveido darbu atlases komisiju - viens vai vairāki skolotāji;
2) Skolas līmenī veikt konkursa darbu atlasi, nosakot labāko videoklipu, kas atbilst konkursa uzdevumam;
3) Skolas darbu atlases komisijas pārstāvis (skolotājs) iesniedz labāko darbu e-pasta adresē LKF100@inbox.lv ,ar norādi sadaļā nosaukums: “Latvijas Kara flotei 100 apsveikums”.
4) Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki pēc videoklipa satura pārbaudes publicēs to publiskajā sociālajā vietnē facebook.com profilā “NBS Jūras spēki”; https://www.facebook.com/Latvijasjurasspeki/ ;
5) Par labāko darbu tiks noteikts publiski facebook profilā visvairāk “patīk”/”LIKE” saņēmušais darbs.

Konkursa uzvarētāju noteikšana un balva:
1) Par katru videoklipu būs iespēja balsot facebook profilā uzspiežot “patīk”/”LIKE” no balsotāja personīgā profila līdz šā gada 9. augusta plkst.24:00;
2) Visvairāk atzīmju “patīk”/”LIKE” saņēmušais videoklips tiks noteikts par uzvarētāju šā gada 10. augustā;
3) Pēc konkursa noslēguma komanda saņems personīgu apsveikumu un balvu - ielūgumu apmeklēt Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēkus.

Konkursa “Latvijas Kara flotei 100” balva: komandas vizīte uz NBS Jūras spēku kuģa ar kuģošanu jūrā.

Konkursa dalībnieki piedaloties konkursā, piekrīt, ka viņu izveidotais videoklips tiek publiskots, ievietojot to publiskajā sociālajā vietnē facebook.com! Skolas darbu atlases komisija vai skolotāja, kas vada dalību konkursā, saņem rakstisku atļauju no bērnu vecākiem, par piekrišanu videoklipa publicēšanai!

Konkursu rīko Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki, sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes