Karjeras nedēļa: lizumnieši iepazīst kultūras nama darbību

Lizuma pagasts savā facebook.com profilā informē, ka Karjeras nedēļā 12.un 13.oktobrī Lizuma vidusskolas audzēkņi viesojās Lizuma kultūras namā. Ar pusotru stundu, iepazīstoties ar kultūras nama darbību, bija par maz, jo bija daudz darāmā.

"Bērni ar prieku iesaistījās radošajās darbnīcās, kuras vadīja Līga Ozoliņa un Osvalds Drancāns. Skolēni salasīja kļavu lapas, savēra uz stieplītes, tās noderēs maizes cepšanai Kalaņģos. Visi iemācījās dziedāt latviešu tautasdziesmu "Kas kaitēja man dzīvot", kura visnotaļ raksturo lizumniešu dzīves vietu. Teātra telpās iejutās dažādu tēlu lomās un mēģināja savstarpēji izspēlēt dažādas etīdes, kuras visiem sagādāja patiesu prieku. ultūras namā iekārtotajās izstādēs "Lizumnieši Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos" un "Mēs Gulbenes novadā" varēja uzzināt, cik senas ir lizumniešu kultūras tradīcijas un kāds atbildīgs uzdevums ir bērniem - nest tālāk vecākiem, vecvecākiem un vecvecvecākiem svarīgo," stāsta kultūras nama vadītā Elita Dūte.

Viņa stāsta, ka bērniem darbs kultūras namā šķita atbildīgs, interesants, aizraujošs un apjomīgs. "Vadītājas pienākumos ietilpstošā daudzo dokumentu kārtošana pārsteidza gan bērnus, gan skolotājus. Nevienu neatstāja vienaldzīga kinoteātra noskaņas radīšana un baudīšana. Šķiroties ciemiņiem tika novēlēts: “Neizmantot savus talantus vienam pret otru, bet mūsu pagasta labā!”" par Karjeras nedēļas notikumiem kultūras namā stāsta E.Dūte.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes