Konkursā ”eXperiments” piedalās divas komandas no Gulbenes novada

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa ”eXperiments” komandas sāk otro posmu izšķirošajā neklātienes kārtā – „Eksperimentālajā izaicinājumā”. Tā laikā dalībnieki varēs risināt 40 dažādu tematu un sarežģītības pakāpju uzdevumus, ko sagatavojuši konkursa eksperti un citu komandu dalībnieki. 18. martā būs zināmas veiksmīgākās komandas, kas tiksies pusfinālos lielākajās Latvijas pilsētās. Par to informē konkursa ”eXperiments” koordinatore Inga Cīrule.

Piebilstams, ka no no Gulbenes novada konkursā piedalās Gulbenes 2. vidusskola un Stāķu pamatskola.

"Skolotāji konsultanti atklāj, ka galvenie knifi, kā iegūt un noturēt skolēnu interesi fizikas stundās, ir praktisku eksperimentu demonstrējumi un mācību vielas sasaite ar sadzīvi, aktuāliem notikumiem Latvijā un pasaulē. Tāpat pedagogi atzīst, ka svarīgākais priekšnosacījums kvalitatīvai mācību priekšmeta pasniegšanai ir cilvēciskais faktors jeb skolēnu spēja koncentrēties mācībām (61%) un materiālais nodrošinājums, piemēram, iekārtas laboratorijas darbu veikšanai, mācību materiāli (58%). Pietiekami bieži arī par primāri svarīgu nepieciešamību tiek uzskatīts moderns tehnoloģiskais nodrošinājums, piemēram, interaktīvā tāfele, dators, projektors, planšetdatori (37%) un iespējas īstenot papildu aktivitātes, piemēram, mācību ekskursijas (27%), noskaidrots konkursa ”eXperiments” skolotāju-konsultantu aptaujā," atklāj I.Cīrule.

Erudīcijas konkursam ”eXperiments” 2014./2015. mācību gada sezonā reģistrējās 166 komandas no 136 dažādām Latvijas skolām. Visplašāk pārstāvēta ir Rīga ar 35 komandām un Kurzemes reģions ar 34 komandām. Savukārt Latgales reģionu pārstāv 29 komandas, Zemgales 25, Rīgas 23, bet Vidzemes reģionu 20 komandas.

"Līdz šim konkursa dalībnieki jau ir atbildējuši uz „Iesildīšanās testa” jautājumiem un izdomājuši paši savu fizikas uzdevumu. Pēc „Eksperimentālā izaicinājuma” nākamajai kārtai kvalificēsies tikai katra reģiona piecas labākās komandas. Savukārt fināla kārtā varēs piedalīties tikai viena komanda no katra reģiona," skaidro konkursa koordinatore.

Latvenergo koncerns erudīcijas konkursu organizē jau 20 gadus.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes