Konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”: finālā piedalīsies arī komanda no Gulbīša pamatskolas 1

Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā bērnu un jauniešu konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku pieteikšanās. No Vidzemes reģiona konkursam savas idejas pieteica deviņas pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 18 skolas vecuma audzēkņu komandas, informē SIA "Zaļā josta" mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

"Konkursa dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām.
Kurzemes iestāžu komandas 11.aprīlī Valmierā prezentēs savus risinājumus plastmasas maisiņu patēriņa samazināšanai, demonstrējot pašu gatavotos videi draudzīgos maisiņus," stāsta L.Kubliņa.

Šajā kārtā par labāko ideju autoru godu, kas tiks izvirzīti konkursa finālam, sacentīsies 27 komandas 20 mācību iestādēm, tostarp arī komanda no Gulbīša pamatskolas.
Konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” tiek rīkots ar mērķi aktualizēt samilzušo plastmasas maisiņu patēriņa radīto piesārņojumu un radīt praktiskus, gaumīgus, ērtus un videi draudzīgus iepirkuma maisiņu prototipus no otrreizējām izejvielām, ar kuriem aizstāt plastmasas maisiņus.

“Zaļā josta” daudzu gadu garumā izglīto sabiedrību, aicinot ierobežot nelietderīgu plastmasas iepakojuma patēriņu.

“Pastāv plašas iespējas, kā pašu spēkiem izgatavot iepirkuma somas un mazos maisiņus sveramajiem produktiem, izmantojot lietas, kas savu mūžu jau nokalpojušas – piemēram, vecos aizkarus, izdilušās bikses vai reklāmbanerus pēc reklāmas kampaņas beigām,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa, uzsverot, ka, atsakoties no lieka plastmasas iepakojuma, iespējams ne tikai ievērojami samazināt radīto atkritumu apjomu, bet arī taupīt resursus un pasargāt daudzu dzīvnieku un jūras iemītnieku dzīvības.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolēnu, jauniešu aktivitātes