Konkurss "eXperiments": Vidzemē spēcīgākie - valcēnieši

Valmierā 10. aprīlī notika Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa ”eXperiments” Vidzemes reģiona pusfināls. Tajā piedalījās piecas fizikā spēcīgākās komandas no Valmieras Valsts ģimnāzijas, Gulbenes 2. vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Vestienas pamatskolas un Valkas ģimnāzijas. Par to informē konkursa ”eXperiments” koordinatore Inga Cīrule.

"Labāko rezultātu uzrādīja un cīņu par ceļojumu uz Rodas salu Grieķijā turpinās Valkas novada komanda. Vidzemes reģiona pusfināls bija spraigākais no visiem – uzvarētājiem tikai pēdējā uzdevumā izdevās apsteigt otrās vietas ieguvējus, kas visu spēles laiku bija pārliecinošā vadībā," stāsta I.Cīrule.

Konkursa pusfināla kārtā komandām bija jāveic vairāki praktiski un āķīgi uzdevumi, kuru risināšanai jauniešiem nācās atsaukt atmiņā fizikas formulas un arī likt lietā savu erudīciju. Piemēram, vienā no uzdevumiem, ko bija sagatavojuši www.fizmix.lv eksperti, komandām pašām bija  jāizveido elektromagnēti, bet vēlāk ar to palīdzību jāpārnēsā pēc iespējas vairāk metāla priekšmetu.

 

Vidzemes reģiona pusfināla kopvērtējums:


1. Valkas ģimnāzijas komanda „VG_Boss” – 28 punkti. 


2. Madonas Valsts ģimnāzijas komanda „Epsilons9” – 24 punkti.

3. Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda „Jaunā strāva” – 19 punkti.

3. Gulbenes 2. vidusskolas komanda „Cunami” – 19 punkti.

5. Vestienas pamatskolas komanda „Atomsprādziens” – 10 punkti. 

Plašāka informācija par komandām pieejama www.experiments.lv/komandu-tops.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes