Konkurss skolēniem „Laiks laukiem 2015”: zināmi finālisti vecāko klašu grupā

Konkursa "Laiks laukiem 2015" koordinatore Indra Soika - Dreimane informē, ka 12. oktobrī noslēdzās konkursa „Laiks laukiem 2015” pirmā kārta vecāko klašu grupā (7.-12. klase), kurā skolēnu uzdevums bija pēc pašu izpratnes un iespējām radošā veidā atklāt projekta tēmu „Laiks laukiem!”, dodoties pieredzes braucienā uz vietējo lauku saimniecību vai pie amatniekiem un mājražotājiem, un izpētīt, kas notiek laukos un kādas zināšanas un prasmes nepieciešams, lai veiktu dažādās darbības mūsdienīgos laukos.

I.Soika-Dreimane stāsta, ka saņemtie video un fotoattēli rāda smaidīgas skolēnu sejas, savu darbu mīlošus cilvēkus, skaistas lauku ainavas, dzīvniekus, tehnikas un tehnoloģijas, ražotnes un viesu mājas – visu to, kas laukos atrodams, bet ne visiem zināms.

"Atsaucība bija ļoti liela. Vecāko klašu grupā vērtēšanai tika iesniegti 80 darbi. Žūrijas komisija otrajai kārtai izvirzīja 11 darbus, kurus veidojuši skolēni no Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a klases, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 8.klases, Bauskas Valsts ģimnāzijas 12.a klases, Rubas speciālās internātpamatskolas 8.klases, Siguldas pilsētas vidusskolas 8.a klases, Priekules vidusskolas 12.a klases, Malienas pamatskolas 8.klases, Palsmanes pamatskolas 7.klases, Valkas ģimnāzijas 7.a klases, Mazsalacas vidusskolas 9.klases un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11.klases. Visus fināla darbus iespējams noskatīties www.laikslaukiem.lv mājaslapā," stāsta I.Soika-Dreimane.
 
Viņa norāda, ka tagad finālistiem jāķeras pie otrās kārtas uzdevuma veikšanas - viesoties savas apkārtnes lauku tūrisma saimniecībā, ražotnē vai amatnieku darbnīcā (piemēram, pie maizes cepēja, rotkaļa, viesu namā, aitu audzētavā, u.tml.), un pavadīt tur ilgāku laiku, ēnojot saimniekus un darbiniekus un iepazīstoties ar tajās notiekošajiem procesiem. "Par šo dienu ir jāsagatavo 3 – 5 minūšu garu videoreportāža, kurā jāietver arī vismaz četri priekšlikumi inovatīviem risinājumiem vai ieteikumi darba efektivitātes uzlabošanai lauku uzņēmējdarbībā. Savukārt žūrija jau priecājas par pirmajiem jaunāko klašu skolēnu iesūtītajiem darbiem, kuri ir enerģijas un dzīvesprieka pilni, apliecinot, ka lauki aizrauj un iedvesmo," skaidro konkursa koordinatore.

Lai piedalītos konkursā „Laiks laikiem 2015”, kas norisinās no 17. septembra līdz 30. oktobrim, 1. - 12. klašu skolēniem jādodas ārā no skolas, lai aktīvi izzinātu un pastāstītu citiem, kas notiek mūsdienīgos laukos. Par pieredzēto un izpētīto jāsagatavo apmēram 60 sek. garš videomateriāls vai fotoreportāža no 5-7 fotogrāfijām ar paskaidrojošu tekstu. Jaunāko klašu skolēniem konkurss risinās vienā, vecākajiem – divās kārtās. Balva saturiski atbilstošāko un radošāko darbu autoriem - ekskursija visai klasei 500 EUR vērtībā.

Konkursa jaunāko klašu grupā darbu iesniegšana ir beigusies 16. oktobrī un atsaucība bija ļoti liela, kopā ir saņemti 205 darbi no visiem Latvijas reģioniem. Žūrijas komisija vēlas kvalitatīvi izvērtēt darbus, tāpēc rezultātu paziņošanas datums tiek pārcelts uz 27. oktobrī. Esam patiesi lepni par tik lielu atsaucību!

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes