Krāsainais septembris Gulbenes bērnu bibliotēkā 1

Arī bibliotēkās septembris ir gandrīz kā gada sākums – sākas jauns darba gads kopā ar skolām un bērnudārziem.

Šajā gadā jau 8.septembrī bērni kopā ar skolotājām un bibliotekāri devās uz Rīgu, lai piedalītos karnevāla gājienā Gribu iet uz bibliotēku. No Gulbenes novada piedalījās 23 bērni kopā ar savām skolotājām. Pirms tam šie bērni rakstīja domrakstu/eseju Kā atmodināt Saulcerīti. Karnevāla gājiens bija balva šiem bērniem, kuri piedalījās. Pasākums izvērtās ļoti interesants, pārsteigumiem bagāts.

Bija aizraujoši piedalīties organizētajos pasākumos – gan masku gājienā uz jauno LNB ēku, gan kraukļu pārkrāsošanā no melniem uz baltiem, gan jaunās bibliotēkas ēkas iepazīšanā, gan koncertā, kurā dziedāja Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris. Bija prieks par mūsu Gulbenes vidusskolas zēniem Ričardu Vendeliņu un Kristeru Gavrilko, kuru domraksts iekļuva labāko domrakstu skaitā un ir ievietots grāmatā Gribu iet uz bibliotēku.

Savukārt, dienā, kad vasara atvadījās no rudens – 23. septembrī, Gulbenes bērnu bibliotēkā iesākās rudens sagaidīšanas nedēļa. Kopā ar pirmsskolas iestāžu audzēkņiem un Gulbenes Bērzu sākumskolas 2. klasi, apskatījām grāmatas par rudeni, izlasot interesantākos fragmentus. Tika minētas arī mīklas, arī šāda – „Kas ir visbagātākais pasaulē?” Mīļie vecāki – Jūs zināt, kas tas ir?!? Bērni zināja – rudens!

Izrādās, ka bibliotēkā ir daudz grāmatu, kurās aprakstīts rudens skaistums, kā arī rudens darbi un nedarbi. Visas pat nepaguvām apskatīt, kur nu vēl izlasīt! Tuvojas rudens gadatirdziņi, kad būs jāveido kompozīcijas no dabas veltēm. Lai rastu iedvesmu saviem darbiņiem, bērnu bibliotēkas lasītavā iespējams aplūkot fotogrāfiju izdrukas, grāmatas, žurnālus.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolēnu, jauniešu aktivitātes