Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labklājības ministrs badmintona inventāru pasniedz arī Sveķu internātpamatskolai

Latvijas labklājības ministrs Jānis Reirs un Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics 6.oktobrī četrām Latvijas speciālajām internātskolām - Pelču, Lielplatones, Sveķu un Spāres - pasniedza Pasaules badmintona federācijas skolu programmas "Shuttle time" badmintona komplektus. Saņemt inventāru LR Labklājības ministrijā bija ieradušies visu četru skolu direktori. Par to informē Latvijas Badmintona federācija.

Minētā federācija šīs speciālas internātskolas izvēlējās kā sadarbības partnerus. "Šo skolu pārstāvji bija aktīvi, atsūtot savus pieteikumus, kā arī šajās skolās jau šobrīd audzēkņi interesējas par badmintonu," skaidro Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.

Viņš stāsta, ka badmintons ir iekļauts Latvijas Speciālās Olimpiādes programmā, un jauniegūtais inventārs palīdzēs skolām vēl labāk sagatavoties gan Latvijas Speciālās olimpiādes, gan arī "Special Olympic" badmintona turnīram. Latvijas Speciālās Olimpiādes federācijā darbojas 30 dalīborganizācijas - Latvijas speciālajās internātpamatskolas.

"Sporta inventārs speciālajās internātpamatskolās ir jo īpaši nozīmīgs, jo bērni skolā pavada 24 stundas. Iespēja brīvajā laikā spēlēt badmintonu ir mudinājums aktīvi trenēties un pilnveidoties. Ar sportu, tai skaitā badmintonu, varam radīt motivējošu vidi un celt pašapziņu, lai veicinātu virzīties un tiekties pēc augstākiem mērķiem," badmintona inventāra pasniegšanas laikā teica labklājības ministrs Jānis Reirs.

"Badmintons ir individuāls olimpiskais sporta veids, kur viss ir atkarīgs no paša veikuma, no ātruma, no lokanības, no izturības, no reakcijas, kā arī prasmēm ātri pieņemt pareizāko lēmumu. Citu valstu kolēģi arī zinātniski ir pierādījuši, ka badmintons ārstē redzi," badmintona priekšrocības uzskaita M. Gruškevics.

M. Gruškevics uzskata, ka badmintons ir īpaši piemērota sporta spēle mazajās skolās, kur ir grūtāk noorganizēt pilnvērtīgu viena vecuma audzēkņu komandu basketbolā, florbolā, volejbolā vai futbolā. Badmintona spēlē pietiek ar diviem spēlētājiem, bet treniņā paralēli var darboties gan jaunāki un vecāki sportisti, gan zēni un meitenes, gan iesācēji un pieredzējušie spēlētāji.

Latvija pievienojas Pasaules badmintona federācijas skolu programmai "Shuttle time" 2015.gada oktobrī.

Pievieno komentāru

Skolās