Lejasciemā izzina skolas celtniecības vēsturi

Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa informē, ka 17.janvārī, dienu pirms Lejasciema vidusskolas ēkas būvniecības gadadienas, skolā pulcējās skolēni, skolotāji un tās celtnieki, kas tolaik paši bija skolēni, lai kopīgi pāršķirtu vēstures lappuses.

„Pirms trim gadiem sākām nopietnu skolas vēstures pētniecību. 1960.gada 18.janvārī tika pabeigta skolas ēkas celtniecība. Uzskatām, ka šis datums ik gadus mums ir jāatzīmē. Tā ir jauna tradīcija, ko šajā datumā aizsākām 2012.gadā, izveidojot skolas novadpētniecības ekspozīciju, bet 2013.gada 18.janvārī rīkojām pasākumu, uz kuru aicinājām bijušos skolas pedagogus. Šogad kopā aicinājām skolas ēkas celtniekus un absolventus. Veidojas pamatīgs skolas vēstures arhīvs,” stāsta Lejasciema vidusskolas direktore Ineta Stāvavena.

Atmiņās par skolas celtniecību dalījās Jānis Aivars Baškers, Lija Ramka, Dzintra Igaviņa, Līga Verle, Līga Ievāne un Modris Jozeps.

Lejasciema vidusskolas absolventi, ar kuru rokām tapusi Lejasciema vidusskolas ēka, stāsta tas viss bijis viens vienīgs roku darbs – ķieģeļu nešana uz otro stāvu, cementa jaukšana, iekšdarbi un būvmateriālu pieviešana ar zirgu. Katrs toreiz apguvis kādu no celtniecības specialitātēm.

Lejasciema vidusskolas ēka atklāta 1960.gada 18.janvārī. Šogad 13.septembrī tiks svinēta vidusskolas 60 gadu jubileja.


Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes