Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lejasciema vidusskolas skolēni Valmieras teātrī apmeklē pasākumu "Profesiju pasaule teātrī" 1

Vienā no aukstajām šīs ziemas dienām -26. februārī -mēs, Lejasciema vidusskolas 6.-10. klašu skolēni, projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” organizētā karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Profesiju pasaule teātrī” ietvaros devāmies uz Valmieras drāmas teātri, lai iepazītu teātra profesiju pasauli. Vispirms teātra apaļajā zālē noskatījāmies videofilmu, kurā teātrī strādājošie cilvēki stāstīja par savu profesiju, kā līdz tai nokļuvuši, kur apguvuši, kādas prasmes, kādas rakstura īpašības nepieciešamas, lai darītu šo darbu. Bijām pārsteigti, cik daudzu profesiju pārstāvji apvienojas un dzīvo teātra pasaulē- vairāk nekā 20 dažādu profesiju pārstāvji.

Pēc videofilmas noskatīšanās devāmies apskatīt tās teātra telpas, kuras skatītājiem parasti nav pieejamas – aizkulises, butafora darbnīcu, grimētavas, galdnieku un šuvēju darbnīcas u.c. Satikām arī vairāku profesiju pārstāvjus viņu darba vietā- šuvējas, butaformeistaru, administrācijas darbiniekus, galdnieku un vēl dažus citus.  Mums bija iespēja arī kāpt  uz teātra skatuves. Teātra lielajā zālē varējām aplūkot scenogrāfa darbu – sagatavotās dekorācijas izrādei “Vidzemnieki”. Šeit mēs sastapām jauno aktieri Kārli Arnoldu Avotu, kurš spēlē šajā izrādē. Viņš mums pastāstīja par savu ceļu līdz aktiera profesijai.

Šī pasākuma laikā uzzināju, ka teātrī ir nepieciešami ļoti daudzu profesiju darbinieki – ne tikai aktieri un režisori, ar ko mums visbiežāk saistās teātris, bet arī scenogrāfs, butafors, frizieris, gaismotājs, skaņu operators, galdnieks, metinātājs, šuvējs u.c. Izrādes nevar izveidot divi un pat ne pieci cilvēki, ir vajadzīga liela komanda. Tas nozīmē, ja ir vēlme strādāt teātrī, ja patīk teātra aura, tad ir ļoti daudz profesiju, kurās strādājot un vienlaikus esot teātra fanam, var nokļūt teātra vidē. Man līdz šim saistošs šķita aktiera darbs, un es pieļāvu iespēju ar to saistīt savu nākotni, bet pēc šīs tikšanās mani ieinteresēja arī  režisora profesija, par kuru līdz šim tā nebiju aizdomājusies.

Šī mums bija vērtīga diena un atziņām piepildīta diena. Pasākumu organizēja pedagogs karjeras konsultants Jolanta Zirne, kura darbojas Lejasciema vidusskolā.

Sakām paldies Valmieras drāmas teātra mārketinga direktorei Agitai Mačukai par sadarbību. Lepojamies, ka viņa ir Lejasciema vidusskolas absolvente. Ikvienam vajag apzināties savus sapņus, nenobīties un doties tos piepildīt.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kaimiņi

Jaunais Glāznieku māju(Magaziņu) ssimniek! Lūdzu sakop koplietošanas ceļu un cilvēku pastkastītes.! Nevajag aizmirst,ka apkārt dzīvo arī citi cilvēki. Ja laid ekskavatoru savā pagalmā,lūdzu. Bet citiem no tā nav jācieš.

pirms 2 gadiem, 2018.03.12 17:51

Skolēnu aktivitātes