Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizumā salūst skolēnu autobuss, bērni iet kājām 10

21.februārī salūza Lizuma skolēnu autobuss. “Skolēni aukstumā gāja kājām uz Velēnas pusi. Kuram jāiet 5, kuram 6 un 10 kilometri, viena meitene vispār ir no Rankas puses,” rakstīts komentārā “Dzirksteles” mājaslapā.

SIA “Gulbenes autobuss” valdes loceklis Aigars Kaparšmits “Dzirkstelei” apstiprina, ka tāds gadījums patiešām ir bijis un tieši ar Lizuma skolēnu autobusu. Gadījums nav saistīts ar auksto laiku. Uzņēmums tūlīt saņēmis ziņu par situāciju un uz Lizumu nosūtīja rezerves autobusu, taču bērni, nesagaidot to, bija aizgājuši.

“Cik ātri varējām, tik ātri aizsūtījām rezerves autobusu. Pagāja vairāk nekā stunda. Momentā nodrošināt citu autobusu nav fiziski iespējams,” saka A.Kaparšmits. Jāņem vērā, ka no Gulbenes līdz Lizumam ir gandrīz 30 kilometri. A.Kaparšmits bilst, ka bērni varēja palikt gaidīt rezerves autobusu. Viņiem nebija jāsalst. Varēja uzturēties salūzušā autobusa salonā, jo motors tam darbojās un tātad salonā bija silti. Tas, ka bērni uz savu roku devās projām, faktiski ir skolas ziņā. Skolā ir jābūt skaidrai rīcības shēmai, kā rīkoties šādā situācijā, un bērniem ir jābūt informētiem.

Pašlaik Lizuma skolēni izmanto rezerves autobusu. Arī salūzušais autobuss ir salabots un pašlaik atrodas Gulbenē. A.Kaparšmits skaidro, ka diemžēl jebkurš autobuss kādreiz var salūzt. Tagad, kad visi šie transportlīdzekļi ir nodoti uzņēmumam “Gulbenes autobuss”, ir iespēja uzreiz nodrošināt rezerves autobusu. Agrāk, kad visi autobusi atradās pagastu pārvalžu pakļautībā, rezerves autobusa atrašana būtu bijusi liela problēma.

“Principā autobusi kursē normāli, aukstums īpaši neiespaido,” par situāciju kopumā novadā saka A.Kaparšmits.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Ccc

Kādreiz Lizumam bija ļoti labi autobusi, bet novads visus savāca un atmeta atpakaļ nobrauktu mēslu. Ar kuru bīstami vest pasažierus, jo par vecu, bet skolēnus var.

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.02 23:00

4oms

Savāca autobusus no pašvaldībām....
Lizumam tiešām bija labs autobus skolēniem, tagad jābrauc ar "miskasti", Lizuma sportot gribētājiem jālūdzas lai iedod transportu lai tiktu uz sacensībām!
Apkures rēķini Lizumā kosmoss, pieslēgti Jūrmalas tarifi (laikam), lai gan siltumu tagad iepērk uz pusi lētāk no Avotu "kodolreaktora", nekā pirms tam..., baigi kāds pelna uz lizumiešu rēķina!
Doma laikam tāda, vari atļauties nopirkt kur dzivot Lizuma tā tad vari arī, maksāt daudz par apkuri, ūdeni, bērnu vest ar mašīnu uz skolu....

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.02 23:56

!!!

Te vienkārši notiek tukša gaisa jaukšana jo neļauj zagt kā agrāk!!!

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.04 19:26

Vietējais

Gulbenes domes darbība un principi tādi paši kā valsts iekārtā. Nedomāt par cilvēkiem, gūt maksimālu peļņu lai varētu domē pacelt algas un aizbildināties ar taupības režīmu. Lizumā 17 gada sākumā apkures tarifu pacēla gandrīz par ceturtdaļu, bet neviens baigi neprotestēja līdz pienāca aukstums.

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.03 01:43

sliktā

Lizums laikam ir no cita novada nevis Gulbenes,jo tur par visu liek maksāt vairāk kā citos pagastos,kultūras namā rādīs filmu Nameja gredzens ,visur biļetes maksās 2 eiro bet Lizumam jāmaksā 3 eiro ,tāpat bija ar filmu bērniem Džungļu patruļa atkal LIzumam dārgākas biļetes kā citur,kaut gan novadā liela daļa barojas no naudas ko samaksā lizumā strādājošie nodokļos.Lizuma pagasts ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem,bet attieksme mums nav saprotama???

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.03 12:40

Labais

....................................A.Kaparšmits bilst, ka bērni varēja palikt gaidīt rezerves autobusu. Viņiem nebija jāsalst. Varēja uzturēties salūzušā autobusa salonā, jo motors tam darbojās un tātad salonā bija silti. Tas, ka bērni uz savu roku devās projām, faktiski ir skolas ziņā. Skolā ir jābūt skaidrai rīcības shēmai, kā rīkoties šādā situācijā, un bērniem ir jābūt informētiem. TĀTAD, pēc kunga domām, konkrētajā situācijā vainīga ir skola?!!! Slikti nepaliek? Te nu ir redzamas vecās /kad pagasts veda bērnus/ un jaunās kārtības atšķirības. Agrāk pagasta šoferis būtu informējis direktori, skolotājus, bērnu vecākus un nepieļautu situāciju, ka "bērni uz savu roku devās prom", līdz kāds ierodas pakaļ bērniem. Tagad attieksme - ne mani bērni, ne mana bēda..... Vnk kretīnisms! Un, interesanti, kādā veidā bērni bez šofera ziņas "uz savu roku" devās projām? Durvis autobusam atlauza vai pa logiem, lūkā izlīda?

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.04 11:37

Kreisais

Vai gadījumā tas nebija tas pats pagasta šoferis?

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.04 14:01

autobuss

Labais idiots!

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.04 17:18

Labais

Nezinu, vai tas gadījumā bija/nebija tas pats pagasta šoferis /ja bija, tad, iespējams, darba vietas maiņa ir nelabvēlīgi ietekmējusi spēju domāt ar galvu/, bet konkrēti varu apliecināt, ka netālā pagastā, analoģiskā situācijā, bērniem nekad nebūtu iespēja ziemā, mīnusos "uz savu roku doties projām"................ Tā kā idiots ir pats komentētājs 2018.03.04 17:18

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.04 23:45

Mamma

Man gribas pajautāt? Bērns teica,ka Avotu autobuss brauca garām. Vai tas nevarēja paņemt? Jo tas notika pie Lizuma robežas. Un daudziem bērniem ir kartes. Kur bija problēma?

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.04 18:39

Skolās