Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslas skolā strādā ar mūsdienu tehnoloģijām

Datorgrafika ir kļuvusi par aizraujošu mākslas studiju virzienu Gulbenē gan bērniem un jauniešiem, gan viņu pedagogiem. “Ne pirmo dienu ar to nodarbojamies, taču prasmes attīstās. Nupat ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu ir sagādātas grafiskās planšetes. Tā būs vēl viena jauna iespēja,” “Dzirksteli” informē Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane.

Kultūrkapitāla fonda publiskotā informācija liecina, ka šīs izglītības iestādes materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai ir piešķirti 2017 eiro. Nauda paredzēta tieši datorgrafikas mācību bāzes pilnveidei.

“Grafiskā planšete ir tāds rīks, uz kura var zīmēt kā ar zīmuli un tad šo līniju pārveidot, apstrādāt. Tā ir darbošanās nevis ar datora peli, bet it kā parasta un reizē citāda zīmēšana,” skaidro S.Dikmane un piebilst, ka nākotnes tehnoloģijas paver jaunas iespējas un tās ir jāapgūst. Jāiet laikam līdzi, jo arī mūsdienu tehnoloģijas mākslā arvien attīstās, uzlabojas. Viņa uzskata, ka nedrīkst stāvēt uz vietas, nemācīties.

Līdz ar mākslas skolas audzēkņiem mācās arī pedagogi. Otro gadu šajā izglītības iestādē strādā jaunā skolotāja Marta Balode, kura māca citiem datorgrafiku. “Mēs, pārējie kolēģi, mācāmies līdzi,” saka S.Dikmane.

Kopš pirmdienas Gulbenes mākslas skolas audzēkņu darbi, kas tapuši datorgrafikas tehnikā, ir skatāmi novada domes administratīvās ēkas 2.stāva gaitenī izvietotajā izstādē “Klusā daba ar zilo šķīvi. Mākslinieka Leo Svempa (1897-1975) iedvesmoti mācību uzdevumi”. Darbus var aplūkot ikviens interesents.

“Bērni savus darbus datorgrafikā ir veidojuši pēc novadnieka, gleznotāja Leo Svempa ikvienu darbu izpētes un analīzes. Var redzēt, kā meklētas, atrastas un saliktas krāsas datorgrafikas darbos. Jāsaprot, ka gleznošana ierastajā tehnikā ir kaut kas pavisam cits, salīdzinot ar darbu veidošanu datorgrafikā, kas vairāk prasa analītisko domāšanu,” saka S.Dikmane.

Viņa piebilst, ka nākamgad Gulbenes mākslas skolas audzēkņi kopā ar pedagogiem studēs, analizēs un mākslinieciski ar mūsdienu izteiksmes līdzekļiem interpretēs novadnieka, gleznotāja Voldemāra Irbes (1893-1944) darbus. Gulbenes mākslas skolā šogad mācās 280 audzēkņi.

Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes