Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslas skolas absolventi svinīgi saņem beigšanas apliecību

Gulbenes mākslas skolas 40 absolventi pagājušajā nedēļā svinīgi saņēma beigšanas apliecību. Starp viņiem bija arī mākslas skolas klašu beidzēji no Rankas un Jaungulbenes.

“Absolventu darbi kādu laiku priecēs ikvienu, kurš ienāks Gulbenes kultūras centra vestibilā. Mākslas skolā ir dažādi mācību priekšmeti, dažādi skolotāji un arī dažādi rezultāti. Visi ir strādājuši godprātīgi un skolu pabeiguši. Ir audzēkņi, kuri pēc mākslas skolas beigšanas jau zina, ko darīs tālāk, lai dotos pa mākslas ceļu. Mani tas tikai iepriecina,” saka Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane.

Šajā nedēļā mākslas skolā notika arī iestājpārbaudījumi tiem, kas vēl tikai domā par mākslas noslēpumu apguvi. Pirmajā klasē tiek uzņemti bērni no 7 līdz 9 gadu vecumam, lai sešu gadu laikā apgūtu licencētu profesionālās ievirzes izglītības programmu “Vizuāli plastiskā māksla”. Līdz šim neviens bērns, kurš izteicis vēlēšanos iestāties mākslas skolā, atteikumu nav saņēmis.  Iestājpārbaudījums, kā saka direktore, ir vajadzīgs kārtības labad, jo arī mākslas skolā ir savi noteikumi.

“Mazie bērni pilda iestājpārbaudījuma darbus par pedagoga ieteikto tēmu. Galvenais, lai  bērns spētu pavadīt divas stundas pie uzdotā darba un to paveiktu līdz galam. Tādas ir jaunās prasības, kas jāievēro iestājeksāmenā. Bērns nedrīkst pamest iesākto darbu jau pēc piecām minūtēm, sakot, ka vairāk nevēlas pie tā strādāt. Bērnam ir jāprot darbu sākt, izdomāt un pabeigt,”  norāda S.Dikmane.

Šobrīd mākslas skolai klases jau ir sešos novada pagastos.

Audzēkņi, kas vēl turpina mācīties mākslas skolā, šobrīd vēl nevar justies pavisam brīvi, jo no 5. līdz 10.jūnijam Beļavā un Stāmerienā notiks mākslas plenērs “Ainava ar sauli”. Māksliniekam Leo Svempam - 120”, kā arī sāksies vasaras mācību prakse. Dalībai plenērā pieteikušies profesionāli mākslinieki, kuri strādā dažādās tehnikās: gleznotāja un grafiķe Patricija Brekte, gleznotājas Līga Ķempe, Ilze Smildziņa un Neonilla Medvedeva, grafiķe un interjera dizainere Anita Nikuļceva, akvarelists Aleksandrs Neberekutins, grafiķis Valerijs Makovojs un māksliniece no Ķīnas Mary Zhang, kura šobrīd dzīvo un strādā Rīgā. Gulbenes puses māksliniekus pārstāvēs gleznotāja Ilvija Juškeviča un grafiķis Ģirts Jogurs. Plenēra viesi būs Beļavas radošās studijas “Krāsu prieks” dalībnieki Solveiga Kļaviņa, Tatjana Ābeltiņa, Agnese Belte, Līga Tuļķe un Ojārs Tirziņš. Plenēra laikā arī mākslas skolas audzēkņi kopā ar saviem skolotājiem dosies gleznot. Ir paredzētas divas ainavu glezniecības meistarklases mākslas skolas pedagogiem un noslēgumā – plenēra laikā radīto gleznu izstāde Vecgulbenes muižas Sarkanajā pilī. Izstādes atklāšana paredzēta 10.jūnijā.

Pievieno komentāru

Skolās