Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslas skolas audzēkņi veido ilustrācijas grāmatām 5

Valsts konkursā Mākslas skolu mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņiem šogad izvirzīta tēma – ilustrācija un teksta vizualizēšana grāmatu grafikā. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes mākslas skolas direktores vietniece izglītības jomā Inese Adamoviča.
Valsts konkursu mākslā ik gadu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

“Lai sagatavotos konkursa darbam grāmatu dizainā, audzēkņi iepazina dažādus grāmatu grafikas piemērus. Konkursa I kārtā, kas norisinājās skolā, katrs konkursa dalībnieks kopā ar skolotāju veica konkursa darbu – izveidojot grāmatu, ilustrējot vienu brīvi izvēlētu dzejoli. Pēc žūrijas vērtējuma labāko darbu autori 3 vecuma grupās tika izvirzīti konkursa II kārtai reģionā. No Gulbenes Mākslas skolas devās: Renāte Gicuka, Rita Rūse, Nora Amēlija Šipkova, Kristiāna Kampova, Ance Jankava, Elizabete Brūniņa. Sagatavoties konkursa uzdevumam viņām palīdzēja skolotājas Mairita Ķuze-Nakoskina, Daiga Kaufmane, Rudīte Liepiņa,” stāsta I.Adamoviča.

II kārta notika Valmieras Mākslas vidusskolā. Konkursa uzdevums audzēkņiem - patstāvīgi veidot grāmatu, izmantojot doto grāmatas sagatavi un teksta sagataves. Izveidot  vāka dizainu un grāmatas iekšlapu noformējumu un ilustrācijas.

“Audzēkņiem  210 minūtēs vajadzēja izvēlēties darba tehniku teksta ilustrēšanai, piedomāt pie grāmatas tēliem, ilustrācijām, vāka noformējuma, burtveidolu lietojuma un darba izpildījuma kvalitātes.  Konkursā piedalījās bērni un jaunieši no simts Latvijas mākslas skolām. Kā būs veicies, varēs spriest nedaudz vēlāk, pēc visu dalībnieku darbu rezultātu apkopošanas,” uzsvet I.Adamoviča. 

Līdz 6.aprīlim četrās Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā vienlaicīgi notika  Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstādes “Grāmatu salidojums”. Izstādēs izstādītas labākās  - kopā vairāk kā 500 audzēkņu pašu gatavotas grāmatas. Gulbenes Mākslas skolas audzēkņu veikums skatāms Valmieras Mākslas skolā vēlāk Jelgavā.” 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Aija

Jāielej kāds darvas piliens medus mucā. Kāpēc atkal jāizceļ kāda skolotāja bērns,kur ir tik daudziem citiem"parastiem" bērniem tādi darbiņi,ka jābrīnās,uz ko tāds bērniņš ir spējīgs. Kā tas ir apnicis. Visur viens un tas pats. Arī mūzikas skolā,arī olimpiādēs,arī konkursos. Šī ne-objektivitāte jau krīt uz nerviem. Un nemaz nebrīnos,kāpəc jau mazie bērni negrib piedalīties. Jo ar bērna muti runā patiesība. Diemžēl no ielas to nevar saprast. Ja sākumskolas bērni jau saprot,kāpēc tas vai tas bērns tiek "izcelts",jo viņš ir radinieks. Vecāki pat iedomāties nevar,kā bērni par to cīnās un galarezultātā cieš. Tāpat notika ar žetonvakaru. Běrni negrib un viss. Jo apnicis gadiem "audzinātāju"apbērt ar dāvanām. Nevar turĕt vecāki līdzi skolotāju bērniem. Ar šausmām jau gaida izlaidumu,būs jāgādā mašīna,lai varētu sadrukāt naudu. Tā notiek.

pirms 2 gadiem, 2018.04.07 14:58

Ieteikums Aijai

Lai izslègtu tik neobjektìvas situàcijas, varètu ierosinàt skolotàjiem aizliegt radìt bèrnus...

pirms 2 gadiem, 2018.04.07 20:31

Nu nez

Nav jau tā ka bērni uz to konkursu rautos. Uzskatu ka skolotājas bērnam ir liels talants. Lai izdodas!

pirms 2 gadiem, 2018.04.10 15:57

Aija

Tas nav jāsaprot burtiski. Bet klaji lec acīs tas negodīgums. Pat citi skolotāji atļaujas tā sacīt. Tad jau jādomā,ka patiesība.

pirms 2 gadiem, 2018.04.08 11:20

Skolēnu aktivitātes