Mūsējie jaunieši dosies uz spēles fināla kārtu 1

Pagājušajā piektdienā, spītējot lietum, Gulbenē norisinājās patriotiskā spēle „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!”. 19 komandas un 114 jaunieši šajā dienā centās pierādīt savu izturību, zināšanas un komandas saliedētību.


Gulbenes kārtā piedalījās komandas gan no mūsu novada, gan arī no citiem novadiem. Starp dalībniekiem bija komandas no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, Jaungulbenes profesionālās vidusskolas, Lejasciema vidusskolas, Alūksnes novada vidusskolas, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas, Rugāju novada vidusskolas, Kaunatas vidusskolas, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Mores pamatskolas.


Pasākuma laikā Latvijas armijas instruktoru vadībā jaunieši sešās darbnīcās apguva Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa, ieroču un ierindas mācību, bet pēc tam savas iegūtās zināšanas un prasmes pārbaudīja praktiski, piedaloties misijā “Atceries Lāčplēšus!”, kas simulēja 1919.gada Brīvības cīņas.


Uz fināla kārtu Siguldas novada Morē 28.novembrī dosies trīs komandas: “Latiņi” no Lejasciema vidusskolas, kas ierindojās 3.vietā, “Pizza dog” no Jaungulbenes profesionālās vidusskolas, kas ieguva 2.vietu, un uzvarētāji komanda “28.rota” no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolēnu, jauniešu aktivitātes