Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nevalstisko organizāciju pārstāvji viesosies Gulbenes 2.vidusskolas 11.klasē

Lai veicinātu jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetences, oktobrī un novembrī izglītības programma “Jaunais pilsonis” viesosies Latvijas skolās, tostarp Guulbenes 2.vidusskolas 11.klasē, informē  Latvijas Pilsoniskā alianses projektu asistente Zane Popova.


"Mācību stundā interaktīvā un saturiskā veidā skolēni iepazīsies ar vienpadsmit pilsoniskās līdzdalības formām, tajā skaitā nevalstisko organizāciju darbību, kā arī paši varēs iesaistīties pilsonisko aktivitāšu veikšanā. Programmas ietvaros katra klase iegūs zināšanas un izpratni par pilsonisko līdzdalību, vienlaikus apgūstot teoriju un darbosies praktiski. Klasei darbošanās notiks četros posmos: informatīvā lekcija, diskusija, interaktīvā spēle “Četri stūri”, saskaņā Latvijas Pilsoniskās alianses izstrādātu metodoloģiju, un pilsoniskā aktivitāte," stāsta Z.Popova.


Latvijas Pilsoniskās alianses izstrādātā programma “Jaunais pilsonis” (agrāk “Mazais pilsonis”) deviņu gadu laikā kopumā ir izglītojusi vairāk nekā 13 000 jauniešu.


“Nemainīgi, arī šogad, programmas “Jaunais pilsonis” ietvaros, turpināsim jauniešus izglītot par pilsonisko līdzdalību, lai akcentētu ikviena iesaistes iespējas dažādās līdzdalības aktivitātēs,” atklāj Latvijas Pilsoniskās alianses vadītāja Kristīne Zonberga.


Piebilstams, ka “Jaunais pilsonis” mērķis ir veicināt jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetences, kas līdz šim nav iekļautas mācību saturā. Starptautiskā pētījumā Latvijas Universitātes pētnieki secinājuši, ka tikai 19% skolēniem ir pilnīga izpratne par pilsoniskumu (pētījums veikts 2017. gada nogalē).


Izglītības programmu organizē Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecību Rīgā.


Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes