Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No Polijas - ar zelta medaļu 14

Gulbenes mūzikas skolas diriģenta un pūtēju nodaļas pedagoga Donāta Veikšāna vadītais pūtēju orķestris kārtējo reizi apliecinājis muzicēšanas augsto līmeni Polijā, kur piedalījās starptautiskā festivālā-konkursā “Zlota Trabka” (“Zelta trompete”). Mājās pārvestas godalgotas vietas, zelta medaļa, kausi. D.Veikšāns atzīts par konkursa labāko diriģentu, tāpēc mājās pārvesta arī konkursa galvenā balva – “Labākais orķestris”.

Starptautiskais bērnu pūtēju orķestru festivāls Polijas pilsētā Kozi šogad notika četrpadsmito reizi. Lai gan tas saucas bērnu pūtēju orķestru festivāls-konkurss, tomēr tajā piedalās arī jauniešu un pieaugušo orķestri. Tas nozīmē, ka kolektīvu snieguma līmenis ir ļoti augsts.

“Mēs šajā konkursā tikām gaidīti jau pirms trīs gadiem, bet tad neaizbraucām, jo festivāls notika maija sākumā tieši eksāmenu laikā. Arī šoreiz nebija viegli aizbraukt. Sākumā pat pieļāvām, ka varētu turp nedoties, tomēr tagad jāatzīst, ka lēmums bija pareizs, jo veicās ļoti labi. Pūtēju orķestra sniegums tika vērtēts divas dienas. Pirmās dienas konkursā ieguvām 1.vietu, zelta medaļu, vēl citus mazākus apbalvojumus, kā arī galveno balvu – “Labākais orķestris”. Otrās dienas konkursā par muzicēšanu ieguvām trešo vietu. Otrajā konkursa dienā bija arī defilēšana, par ko es ļoti priecājos. Defilēšanā bijām otrie labākie starp čehiem, poļiem, vāciešiem un vēl citiem orķestriem. Ja mēs vairāk esam klasiski, tad poļiem defilēšanā ir raksturīgas tā sauktās “mažoretkas”, kas strādā uz šovu un skatītājiem. “Mažoretkas” ir dejotājas, kas dejo priekšā pūtēju orķestrim. Piemēram, čehiem arī bija brīnišķīgi mūziķi, bet viņi bija statiski, jo paši nedefilēja, bet izmantoja “mažoretkas”,” stāsta D.Veikšāns.

Skaņdarbu izvēle abās festivāla dienās bijusi paša kolektīva ziņā. Izpildījumu vērtējusi starptautiska žūrija. Gulbeniešu izvēle bijusi par labu klasiskajai mūzikai, toties defilējot atskaņots latviešu tautas dziesmu popurijs, par ko orķestris no starptautiskās žūrijas izpelnījies ārkārtīgi atzinīgus vārdus. Defilēšanu mūzikas skolas pūtēju orķestra mūziķiem reizi nedēļā māca Ilze Līviņa no Alūksnes, ar kuru kolektīvs sadarbojas jau sešus gadus. D.Veikšāns apliecina, ka orķestra dalībniekiem nenākas viegli reizē muzicēt, atcerēties defilējuma zīmējumu, neko nenokavēt un nekur nepasteigties ātrāk, kā arī jāpaspēj ieskatīties notīs.

Šajā gadā mūzikas skolas pūtēju orķestris veiksmīgi piedalījies piecās skatēs, kas orķestra dalībniekiem bijušas īsts pārbaudījums. Nevienā skatē vērtējums nav bijis zemāks par otro vietu. Noslēgums bijis iepriekš minētais starptautiskais konkurss. Orķestris aktīvi piedalās arī visos novada pasākumos. Tas muzicēs arī Gulbenes novada un pilsētas svētkos. Kolektīvs aktīvi gatavojas arī vērienīgajiem Latvijas simtgades pasākumiem. “Uzskatu, ka bērniem ir jādod iespēja piedalīties skatēs un nozīmīgos konkursos, jāļauj sajust, ka viņi ir novērtēti. Piemēram, par piedalīšanos konkursā Polijā mums kā labākajam orķestrim tika piešķirti 1500 zloti (apmēram 355 eiro). Šo naudu izmantosim, lai orķestra dalībniekiem uzšūtu jaunus tērpus,” stāsta D.Veikšāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Priecīgais

Apbrīnojamā jaunatne un pedagogi!Vecāki var būt lepni par to,ko dara viņu bērni.

pirms 3 gadiem, 2017.06.09 14:01

Dārgi

Ceļi pilsētā kādi?! Bet par domes naudu orķestris braukā pa ārzemēm.

pirms 3 gadiem, 2017.06.09 19:15

Brr

Kas ir dārgi, vai tas ka bērni brīnišķīgi spēlē un konkursos iegūst balvas tas ir dārgi???!, Tad ir jautājums ko "Dārgi" dara, šļūkā tikai pa pilsētas ceļiem? Manuprāt pilsētas ceļiem nav ne vainas, vienkārši skaudība māc nost tos, kas neko nedara, tikai bubina...... Un cik tad tas brauciens izmaksāja, manuprāt, ja tas pat maksātu 10 000 EUR, arī nebūtu dārgi, jo bērni, gan pedagogi to ir pelnījuši. Manuprāt no pašvaldības vēl vairāk vajadzētu piešķirt līdzekļus, lai orķestris varētu piedalīties ne vien tādos konkursos.... Kāda skaudība

pirms 3 gadiem, 2017.06.12 07:53

atbilde brr

Ja orķestrim būtu tāds līmenis, okey, lai brauc. Un ja tu, brr, uzskati, ka šis orķestris ir baigi labais, tad tu smagi kļūdies....

pirms 3 gadiem, 2017.06.14 10:35

Atbilde -Dārgi!

Laikam esi baigi zinošs, un zini par visām finansēm, diemžēl orķestra dalībnieki sedz visu paši!

pirms 3 gadiem, 2017.06.09 19:51

Atbilde-atbilde dārgi

Redzi es zinu, paziņas bērns iet orķestrī...

pirms 3 gadiem, 2017.06.09 20:09

atbilde-Dārgi

Interesanti kādu ceļu Tu varētu salabot ar šīm izmaksām!?

pirms 3 gadiem, 2017.06.09 20:13

Vecāks

No bērniem dzirdēts, ka atmosfēra orķestrī ir nokaitēta. Gan par šo, gan par citiem bērnu braucieniem atsauksmes tādas, ka orķestrī nekas nav sakārtots un ka orķestra galva pats īsti neko nezina.

pirms 3 gadiem, 2017.06.09 20:22

Patstāvība

Jāmāca bērniem būt arī patstāvīgiem, un ja nepatīk, tad nav ko iet uz to orķestri,..bet tās jau ir tikai vecāku iebildes...esat pajautājuši bērniem ..patīk viņiem tur būt vai nē??? Un pie vienas reizes bērni apceļo valstis, kurās daži nekad arī nevarētu tikt. Kāda neapmierinātība, tā vietā būtu labāk atbalstījuši, Mūzikas skola ir super un tā turpināt.

pirms 3 gadiem, 2017.06.12 07:58

Vecākām!

Ko tad laid savu bērnu tur? Ja jau tur kautkas slikti.. ! Ja būtu slikti, nebūtu tādu rezultātu , un tādu braucienu.

pirms 3 gadiem, 2017.06.09 21:02

........!

Nu,ko Gulbenes zombiji ar taisnām pierēm un pilniem nakts podiem uz pleciem,esat ķērušies klāt bērniem.Runāt ar jums par lietām ko drīkst un ko nedrīkst,vai kas ir ētiski un kas nav ētiski-tas nav jūsu līmenis.Tāpēc mums vecākiem un draugiem ir jāstāv pāri šim ārprātam.

pirms 3 gadiem, 2017.06.10 22:18

ziņkāre

vai mums tādi konkursi ir vajadzīgi, vai ir izvērtēts uz kuriem braukt un uz kuriem nebraukt, vai tikai izkāšam naudu, braucam uz visiem pēc kārtas, kāda mēroga konkurs tas bija?

pirms 3 gadiem, 2017.06.12 21:57

arī vecāks

Es pat teiktu, ka tā ir dažu indivīdu smaga patoloģija- būt vienmēr neapmierinātam,rakstīt žultainus komentārus un riet itin par visu! Ar steigu jāvēršas pie kāda med. speciālista un jāglābj kas vēl ir glābjams...
Citādi sapūs no iekšas, ka nebūs ko redzēt...

pirms 3 gadiem, 2017.06.13 09:04

Kā vienmēr

Piekrītu, paši būtu mēģinājuši kaut ko sasniegt un tikt vismaz līdz tādam līmenim kā šiem bērniem! Lai ko te kāds nedarītu viss vienmēr ir ne tā kā vajag...

pirms 3 gadiem, 2017.06.22 22:24

Skolēnu aktivitātes