Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nometne „ Mūsu pēdas pasaulē” Galgauskas pamatskolā (10.-17.08.2013)

Vasaras pēdējā mēnesī, tas ir, no 10. līdz 17.augustam, Galgauskas pagastā norisinājās skolas organizētā nometne ”Mūsu pēdas pasaulē”. Nometni finansēja ES projekts „Globālās izglītības sabiedrības veidošana”. Nometnē piedalījās 32 bērni no dažādām Latvijas malām – gan tuvām, gan arī tālākām, piemēram, Rīgas, Baltinavas, Limbažiem u.c. Nometnes dalībnieki tika sadalīti trijās grupās – Akmens, Ūdens, Saule, kas visu nometnes laiku kopā ar saviem audzinātājiem izzināja un iepazina, meklēja un atrada gan savas pēdas, gan citu atstātās – tuvu un tālumā. Nometnes laikā tika apskatītas svarīgas un nozīmīgas vietas, lietas un cilvēki Latvijā un ārpus tās, piemēram, Ekociemats Valmieras pusē, ekoloģiskā saimniekošana, kas līdzīga nosaukumos tomēr atšķirīga pēc saimniekošanas veida un uzskatiem, gan sadzīves atkritumu poligons un ūdens attīrīšanas iekārtas, gan Latvijas daba, tai skaitā – Sietiņiezis un viltīgā Gauja, Alūksnes savdabīgais reljefs un Drusku pilskalns, par kuru mums katram kalnā kāpējam ir savs īpašs, personisks stāsts un izjūtas, foreļu audzētava, Latvijas un dažādu eksotisko putnu daudzveidība, savvaļas zirgu un bezgala mīlīgā – baibaka jeb stepes murkšķa uzvedība un iedzīvošanās Latvijas dabā un klimatiskajos apstākļos. Piedalījāmies Saules pulksteņa uzstādīšanā un stundu punktu noteikšanā. Līdztekus izzinošajām ekskursijām skolēni darbojās un pilnveidojās radošajās darbnīcās, kurās varēja iemēģināt roku daudzveidīgos rokdarbos (meitenēm bija iespēja pat pagatavot sev tik kārotos auskariņus!), pašrocīgi pagatavoja mūzikas instrumentus un ieklausījās skaņās, ko rada dažādu priekšmetu un lietu vibrācijas, muzicēja uz tik neparasta un jauniešu iemīļota mūzikas instrumenta kā ģitāra un bungas, kā arī piedalījās animācijas izveidē un, protams, dziedāja, dejoja, draudzējās, iepazina franču, grieķu, portugāļu, krievu un latviešu tautas paražas un tradīcijas.

To, cik nepastāvīgas, bet reizē arī skaistas un teiksmainas var būt augusta naktis, dalībnieki izbaudīja, gan guļot naktsmieru teltīs, kas reizēm izvērtās par vispatiesāko pārbaudījumu – jo īpaši negaisa un lietus naktīs, gan sēžot pie ugunskura vakara aplī un raisot valodas par to, kā veicies aizvadītajā dienā, gan dodoties „nakts trasītē”, kurā svarīgi bija izpildīt visus „neiespējamās misijas” uzliktos uzdevumus un, galvenais, atgriezties ar sveiku un veselu mazo zelta oliņu, pēc kuras tik daudzi kāroja…

Labākie pateicības vārdi par interesanto un neaizmirstamo laiku nometnē ir pašu bērnu apgalvojumi, ka arī nākamgad obligāti jābūt nometnei, lai tikpat kuplā pulkā var satikties un izzināt vēl daudz interesantu un neparastu lietu un vietu mūsu kopīgajā zemītē Latvijā un arī ārpus tās.

Liels paldies visiem labas gribas cilvēkiem, kas palīdzēja un ļāva šai nometnei notikt un būt, bet jo īpašs paldies – nometnes organizatorei un nometnes darbiniekiem, kas uzdrīkstējās! Lai pietiek spēka, izturības, radošu ieceru un vēlmes darīt šodien par vienu labu darbu vairāk nekā vakar! Lai visiem mums kopā izdodas!

Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes