Notiks spēle par Latvijas vēsturi

Gulbenē 30.oktobrī jau otro gadu pēc kārtas notiks spēle “Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus”, kurā jaunieši izglītosies par Latvijas vēsturi, valsts aizsardzības un drošības politikas jautājumiem. Vieni no spēles mērķiem ir stiprināt jauniešos un Latvijas sabiedrībā kopumā vērtības – patriotismu un valstiskuma apziņu un veicināt viņu saliedētību un sadarbību.

“Tas ir labs piedzīvojums visas dienas garumā. Kad beidzas spēle, dalībnieki ir noguruši, bet ar dzirksteli acīs saka, ka nākamajā gadā piedalīsies atkal, neskatoties uz dažādajiem laika apstākļiem. Tie nekad nav traucējuši, tikai veicina spēles izjūtas un atstāj patīkamas atmiņas,” stāsta spēles koordinatore Sandra Galgāne.

Spēlē var piedalīties jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem. Nedēļu pirms spēles tiek izziņotas komandas, kas varēs piedalīties spēlē. Šobrīd organizatori vēl gaida pieteikumus uz spēli Gulbenē. “Ja piesakās vairāk nekā 20 komandas, tad tiek veikta rūpīga atlase, balstoties uz to, vai dalībnieki  pieteikuma anketā pareizi atbildējuši uz jautājumiem par Latvijas vēsturi. Tiek ņemta vērā arī motivācijas vēstule,” norāda S.Galgāne.

Spēli organizē Aizsardzības ministrija, Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs, Nacionālie Bruņotie Spēki un biedrība “Media Gids”. Spēle notiek jau sešus gadus, izņēmums bija 2010.gads. Sākumā spēle notika Rīgā, bet vēlāk – plašākā Latvijas teritorijā. Laika gaitā spēļu skaits reģionos palielinājies – sākotnēji bija četras līdz piecas. Šogad norisināsies deviņas spēles, viena no tām – fināls Daugavpils cietoksnī 20.novembrī, kur komandas cīnīsies par Vislatvijas titulu. Katrā spēles vietā spēcīgākā komanda balvā saņem biļetes ceļojumam uz Stokholmu ar prāmi “Tallink” astoņām personām.    

Spēle norisinās trīs kārtās. Pirmā ir neklātienes kārta, nosūtot pieteikuma anketu, kuru var atrast mājaslapā: www.jaunierigassargi.lv, otrā kārta – praktiskas nodarbības un piedzīvojumu un izaicinājumu spēle “Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus!”, trešā kārta – fināls.

“Komandām uz spēli jāierodas pulksten 8.30, jo armijnieki palīdzēs apgūt ierindas apmācību, lai visi ierindā varētu iesoļot atklāšanas laukumā. Komandā ir seši jaunieši – trīs meitenes un trīs puiši, no kuriem katrs apgūst konkrētu apmācību pie sava instruktora. Jaunieši iemācās to, kas jāievēro, komplektējot ekipējumu, kā orientēties pēc dažādām kartēm un kompasa, kā sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, un citu. Iegūtās zināšanas tālāk noder pārbaudījumos, kur dalībniekiem pareizi jāpārvieto cietušie, jāšauj, jāskrien un tā tālāk,” skaidro S.Galgāne.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes