Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada iestādespiedalās globālās izglītības projektā

No 2018.gada 1.novembra līdz 2019.gada 31.maijam Gulbenes novadā tiek īstenots projekts “Globālie mērķi vietējā kopienā”, informē projektu asistente Ilze Vanaga.

"Projekta mērķis ir veicināt izpratni par ilgtspējīgas attīstības izaicinājumiem un mērķiem globālā kontekstā. Projektā ir iesaistījušās trīs novada izglītības iestādes – Gulbenes 3.PII “Auseklītis”, Gulbenes sākumskola un Lizuma vidusskola, kā arī Rankas jauniešu iniciatīvu centrs “B.u.M.s.”. Sadarbībā ar biedrību “Zaļā brīvība” tiek veidoti globālās izglītības metodiskie materiāli visiem izglītojamo vecuma posmiem. Projekta rezultātā sadarbībā ar Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļu tiks izveidota ceļojošā izstāde par globālās ilgtspējas mērķiem, kā arī Globālās izglītības resursu centrs Gulbenes novada bibliotēkā,"stāsta I.Vanaga.

I.Vanaga atklāj, ka 29.novembrī jau norisinājies projekta ievadseminārs, kurā, iesaistoties visu augstākminēto iestāžu pārstāvjiem, tika plānoti projekta rezultāti un veicināta dalībnieku izpratne par globālo ilgtspēju.


Projektu līdzfinansē programma Globālās izglītības tīkls Eiropā "GENE". Tās mērķis Latvijā ir veicināt pilsonisko atbildību, izpratni par globālajiem procesiem un aktīvu līdzdarbošanos taisnīgas, iekļaujošas un ilgtspējīgas sabiedrības veidošanā.

Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes