Novada jaunsargu aktivitātes

Aizvadītā mēneša sākumā Lejasciemā pulcējās jaunsargu komandas no Stāķu pamatskolas, Lizuma vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas 10. un 11.klases, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un Lejasciema vidusskolas 5. - 11.klases komandas uz ,,Jaunsargu dienas sacensībām”, informē jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina.

"Gulbenes novada jaunsargiem šīs sacensības ir kļuvušas par tradīciju. Ik gadu martā par godu O.Kalpaka piemiņai tiek rādītas prasmes un iemaņas ierindas skatē, kad vērtē komandu kopumā, pagriezienus uz vietas un kustībā, sasveicināšanos, komandiera darbības, goda atdošanu. Tāpat komandas sacenšas triecienšautenes daļējā izjaukšanā un salikšanā, teorijas testā lauku kaujas iemaņās un florbolā. Sacensības norisinās četrpadsmito gadu, bet komandu gatavošanās drudzis bija tikpat spraigs, azartisks un aizraujošs. Šādās sacensībās katrai jaunsargu komandai uzvara ir svarīga, bet ceļš līdz uzvarai vai dalībai komandām ir daudz nozīmīgāks, jo procesā notiek saliedēšanās, uzticēšanās un tiek demonstrēta prasme katram un visiem kopā būt atbildīgiem,"  stāsta L.Gabdulļina.

No šā gada 10. līdz 13. martam 10.un 11.klašu jaunsargi no Vidzemes piedalījās 3.līmeņa nometnē NBS bāzē Kaugurmuižā Valmierā.

°Pavasara brīvdienu nedēļu pavadīt nometnē, pielietot praksē iegūtās zināšanās nodarbībās izvēlējās arī 15 jaunsargi no Gulbenes 2., Lizuma, Lejasciema vidusskolas un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas. Nometnes laikā jaunsargi atkārtoja zināšanas un kārtoja testus pirmajā palīdzībā, lauku kaujas iemaņās, darbā ar karti, orientēšanā, tūrismā, šaušanā ar mazkalibra ieroci G-36. Testus nokārtoja 14 Gulbenes novada jaunsargi un 1 jaunsargs saņēma apliecību par piedalīšanos nometnē," gandarīta L.Gabdulļina.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes