Pamatskolas klasei ir iespēja piedalīties radošā nodarbībā "Zeme ir plakana!"

Dalībai radošajā nodarbībā „Zeme ir plakana!", kas notiks pirmdien, 18.martā, no pulksten 10.30 līdz 12.00 meklējam zinātkāru 7. vai 8. klasi. Aicinām skolotājus līdz 10. martam pieteikt savu klasi, rakstot uz e-pastu info@esmaja.lv. Par to informē Eiropas Savienības māja.

Organizatori vērš uzmanību, ka klasei jāizpilda mājas darbs – kopā ar pieteikumu jāiesūta arī trīs dažādi ziņu virsraksti par kādu Eiropas Savienības lēmumu VIDES jomā.

12.martā no visiem pieteikumiem (ar sekmīgi izpildītu mājas darbu) tiks izlozēta viena klase, kurai būs iespēja apmeklēt bezmaksas nodarbību. Ja izlozētā klase būs no skolas, kas atrodas ārpus Rīgas, piedāvās apmaksāt brauciena degvielas izdevumus.

Nodarbības mērķis ir pilnveidot skolēnu izpratni par informāciju: kā tā rodas, kā un kāpēc tiek izplatīta, kas ir ticama, faktos balstīta informācija, kā informācija ietekmē tās saņēmējus. Nodarbībā veidosim paši savas Ziņas! Izmantosim populārākās manipulācijas tehnikas un mācīsimies tās saskatīt mediju ziņās.

Nodarbību vadīs "Drošāka interneta centrs" Izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.

Uzziņai

Eiropas Medijpratības nedēļa, kas notiks no 18. līdz 22.martam, ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, lai uzsvērtu mediju lietotprasmes sociālo nozīmi un veicinātu plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes iniciatīvas un projektus visā Eiropas Savienībā. Plašāka informācija (angļu valodā).

Tehnoloģiju straujā attīstība lielā mērā ietekmē sabiedrību, arī veicina digitālo pratību un mediju straujo attīstību, kas savukārt maina veidu kā sabiedrība sazinās, komunicē viens ar otru, mācās un strādā. Ikdienas darbības nomaina tās pašas darbības, tikai digitālajā vidē.

Augsts medijpratības līmenis ir galvenais faktors, kas ļauj iedzīvotājiem pieņemt apzinātus lēmumus digitālajā laikmetā. Mediju lietotprasme ir priekšnoteikums dinamiskai, modernai demokrātijai, kas ir īpaši būtiski gaidot Eiropas Parlamenta jeb Eiropas vēlēšanas, kas Latvijā notiks 2019. gada 25. maijā.

Praktiska informācija pārdomātai dalībai vēlēšanās.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes