Par jaunajām studiju programmām var uzzināt izstādē “Skola 2019”

Jau nākamnedēļ, no 1. līdz 3. martam, izstādē “Skola 2019” Ķīpsalā jaunieši varēs konsultēties par pašām jaunākajām Latvijas mācību iestāžu studiju programmām. Kādas tās būs? Uzzini jau tagad!


Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pavisam piedāvā vairāk nekā 60 studiju programmas medicīnas, veselības aprūpes un sociālo zinātņu jomā. Starp tām ir arī jaunā profesionālā bakalaura studiju programma “Veselības psiholoģija”, un to no nākamā 2019./2020. mācību gada varēs apgūt RSU Liepājas filiālē, kā arī jaunā starpdisciplinārā maģistra studiju programma “Veselības komunikācija”. Tiesa, šī programma jau tiek piedāvāta kopš šī gada ziemas uzņemšanas.


Ja tava kaislība ir sports, tad izstādē “Skola 2019” neaizmirsti iegriezties biznesa augstskolas “Turība” stendā un uzzināt visu par jauno akadēmisko bakalaura studiju programmu „Sporta komunikācija”! Šī programma piedāvā apgūt visu, lai varētu kļūt par sportistu aģentu, komandas menedžeri, sporta žurnālistu vai analītiķi, lielu sacensību rīkotāju vai producentu. Pārvērt aizraušanos par savu karjeru!


Vēl jaunajā studiju gadā “Turība” piedāvā akadēmisko maģistra studiju programmu „Komunikācija digitālajā vidē”, kas izstrādāta, balstoties uz darba tirgus tendencēm, un arī jaunu akadēmisku bakalaura studiju programmu „Biznesa komunikācija”, kas palīdzēs tev būt konkurētspējīgam, gūt panākumus un atrast kopīgu valodu ar sadarbības partneriem, klientiem un investoriem. Savukārt jaunā bakalaura studiju programma „Datorsistēmas” piedāvā apgūt programmatūru izstrādi, kodēšanu un IT algoritmus. Šajā programmā praktiskās nodarbības ir paredzētas divreiz vairāk nekā teorētiskās lekcijas.


Roboti un mākslīgais intelekts aizvien vairāk ienāk mūsu ikdienā – pārmaiņas ir neizbēgamas. Vai tevi saista robotika? Tad, iespējams, tieši tu būsi nākamais Transporta un sakaru institūta (TSI) students jaunajā bakalaura studiju programmā “Robotika”! Studējot šajā programmā, tev būs iespēja izvēlēties sev interesējošu specializāciju: industriālo vai autonomo robotiku. Šī ir unikāla studiju programma ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā! Starp citu, aplūko robotus arī izstādē!


Savukārt Banku augstskola piedāvā Latvijā un Baltijā unikālu studiju programmu “Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas”, kura tiek īstenota kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti. Studiju programma sagatavos starpdisciplinārus speciālistus IT un finanšu jomā – nākotnes FinTech nozares profesionāļus! Tādēļ, ja tas tevi interesē – neaizmirsti izstādē “SKOLA 2019” paciemoties Banku augstskolas stendā!


Jaunajā studiju gadā izmaiņas plānotas arī Ventspils Augstskolā: maģistra studiju programma “Juridisko tekstu tulkošana” turpmāk būs “Lietišķo tekstu tulkošana”. Izmaiņu pamatā ir darba tirgus pārstāvju, absolventu, esošo studentu un programmas mācībspēku viedoklis, kā arī nepieciešamība izpildīt Eiropas Komisijas sadarbības tīkla “Eiropas maģistrs tulkošanā” (European Master’s in Translation. EMT) kvalitātes kritērijus mainīgajos tulkošanas nozares apstākļos. 


Ar jaunu maģistra programmu “Tehnoloģiju tiesības” iepazīstinās arī Rīgas Juridiskā augstskola, nodrošinot inovatīvu un konkurētspējīgu maģistra grādu strauji augošajā specializācijas jomā. Programmā iegūtās zināšanas studentiem ļaus orientēties tiesību sistēmās, kas veidojas ap jaunajām tehnoloģijām, tādām kā datu aizsardzība, informāciju un tehnoloģiju līgumi, kiberaizsardzība un intelektuālā īpašuma tiesības.


Jaunumi gaidāmi ne tikai augstskolām, bet arī tehnikumiem! Piemēram, Rīgas Valsts tehnikums izstādē prezentēs vairākas jaunās profesijas, kurās ir plānota uzņemšana jau šī gada vasarā. Tostarp ir datorizētu kokapstrādes iekārtu operators,  poligrāfijas iekārtu tehniķis un atjaunojamās enerģētikas tehniķis. Savukārt Rīgas Valsts tehnikuma filiāle Limbažos aicina apgūt kokapstrādes iekārtu operatora profesiju!


Par šiem un vēl daudziem citiem jaunumiem uzzini izstādē “Skola 2019” Ķīpsalā! Vairāk par izstādi un dalībnieku jaunumiem: www.bt1.lv/skola


Sekojiet līdzi jaunumiem arī sociālajos tīklos: 

www.facebook.com/izstade.skola

https://twitter.com/izstade_skola

www.draugiem.lv/izstadeskola/

www.instagram.com/izstade_skola/

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes