Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par LLU profesora Oļģerta Ozola stipendiātu kļūst Aldis Cīrulis 8

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskās fakultātes profesora Oļģerta Ozola ikgadējo stipendiju šajā studiju gadā ieguvis TF Autotransporta specialitātes 4. kursa students Aldis Cīrulis no Gulbenes novada. Par to informē LLU sabiedrisko attiecību un karjeras centra korespondente Ilvija Gaidukoviča.

"Stipendijas prioritārajos studiju kursos "Teorētiskā mehānika" un "Mašīnu dinamika" Alda zināšanas tika augsti novērtētas. Pašam stipendiātam visinteresantākais bijis studiju kurss "Inženiergrafika", kas attīsta telpisko domāšanu. Lai papildinātu projektēšanas iemaņas, Aldis studiju laikā apguvis arī AutoCAD un SolidWorks programmas. Aldim Cīrulim izdodas veiksmīgi apvienot sekmīgu studiju darbu ar sabiedriskajām aktivitātēm. Jau no pirmā kursa viņš ir atbildīgs grupas vecākais, kura pienākums ir ne tikai nodrošināt studentu un mācībspēku sadarbību, bet arī studentus informēt par izmaiņām studiju procesā," stāsta Mehānikas institūta direktors Imants Nulle.

Viņš stāsta, ka brīvajā laikā Aldis dejo LLU jauniešu deju kolektīvā "Skalbe" un veic arī kolektīva prezidenta pienākumus. Stipendiāts aktīvi piedalās LLU un Jelgavas pilsētas rīkotajos pasākumos, bijis arī Studentu Dziesmu un Deju svētku Gaudeamus un XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku dalībnieks.

"Puiša vaļasprieks ir retro auto restaurēšana. Pašlaik Aldis nodarbojas ar VAZ 2105 restaurāciju. Viena no jaunieša nākotnes iecerēm ir atvērt lauku tūrisma sētu, kur būtu apskatāmas retro automašīnas," atklāj institūta direktors.

Lai pretendētu uz stipendiju, A.Cīrulis studēja profesora O.Ozola dzīves gājumu, iepazina viņu kā ievērojamu personību, kā arī pētīja profesora zinātnisko devumu. Rezultātā A.Cīrulis secinājis un nonācis pie vairākām atziņām: "Profesora O.Ozola bērnība ritēja laikā, kad Latvijai neklājās viegli un cilvēkiem nācās smagi strādāt. Secināju, ka nevajag lielu naudu, lai darītu lielas lietas. Es varu mācīties no profesora darba mīlestību, godīgumu un precizitāti. Un to, ka cilvēks visu dzīvē var sasniegt ar lielu gribasspēku un darbu!"


Pievieno komentāru

Komentāri 8

novadniece

Paskat kādi gudri bērni izaug Lizumā, jau otrais stipendiāts šajā gadā no Lizuma skolas absolventiem........ paraugs pārējiem, ir vērts censties!
Prieks!

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 18:59

vietējais

Man prieks. Kurš tad ir pirmais?

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 23:38

pirmā

Madara Krevica
http://dzirkstele.diena.lv/vietejas-zinas/lu-fonda-mecenatu-stipendiju-sanem-ari-lizuma-vidusskolas-absolvente-95873

pirms 6 gadiem, 2013.12.10 00:43

kaimiņiene

Tiešām malacis un gudri bērni izaug Tirzā, jo saknes ieliktas Tirzas pamatskolā:)Vecadulienā visi gavilē:)

pirms 6 gadiem, 2013.12.10 06:49

tirzmaliete

Tiešām no Tirzas?

pirms 6 gadiem, 2013.12.18 18:18

Skolēnu aktivitātes