Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Rankas pamatskolu meklē risinājumu kopā ar ministriju

Gulbenes novada domes deputāti un pašvaldības administrācijas darbinieki meklē finansiāli loģisku risinājumu sakarā ar Rankas pamatskolas pārcelšanos uz Rankas arodvidusskolas (Valmieras tehnikuma struktūrvienība) telpām, lai ar
1.septembri varētu noritēt normāls mācību darbs.

Sarunas ir notikušas, tagad pašvaldībā gaidot oficiālu vēstuli no Izglītības un zinātnes ministrijas.

“Tad skatīsimies, kāds ir viņu piedāvājums.  Ministrijas redzējums ir ļoti svarīgs. Tad brauksim uz Rīgu un kopā vēlreiz runāsim. Vēl jautājums īsti līdz galam nav atrisināts, bet pārcelšanās, remonti turpinās. Viss notiks. Citu variantu nav,” ”Dzirkstelei” saka novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Arī novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis laikrakstam zina stāstīt, ka ministrijā sapratuši – no skolas, kura realizē valsts pamatizglītības programmu, nevar par telpu nomu prasīt tādu pašu samaksu, kāda būtu piemērojama komerciāla rakstura izglītības iestādēm. Tāpēc ministrijā ir pamats izvērtēt situāciju, un, iespējams, nepieciešamības gadījumā būtu pat jāvēršas Ministru kabinetā, kas nosaka Rankas arodvidusskolā esošo telpu iznomāšanas kārtību.

“Rankas pamatskola ir pašvaldības veidota mācību iestāde, kurā skolotāju algas nāk no Izglītības un zinātnes ministrijas finansējuma sadales. Arī Rankas arodvidusskolas ēka ir piekritīga šai ministrijai,” skaidro A.Caunītis.

Viņš uzskata – ja jautājums par telpu nomas maksas apmēra pārskatīšanu nevirzīsies uz priekšu tik ātri, kā gribētos, tas vienalga nekavēs pamatskolai uzsākt mācības Rankas arodvidusskolas telpās. Taču situācijas skaidrošana turpināsies, un A.Caunītis ir pārliecināts, ka risinājums būs.

Jau rakstījām, ka negaidīti sadārdzinājusies iecere par Rankas pamatskolas pārcelšanu uz Rankas arodvidusskolu. Gulbenes novada deputāti ir nolikti fakta priekšā, ka pašvaldībai būs jāmaksā apmēram 18 000 eiro liela nomas maksa gadā par trim koplietošanas telpām (tās lietos arī arodvidusskolas audzēkņi). Arodvidusskola nav gatava par brīvu pamatskolēniem ļaut lietot 3 telpas (mēbelētas, ar inventāru un aprīkojumu nodrošinātas): informātikas kabinetu (83,14 kvadrātmetri), ķīmijas un bioloģijas kabinetu (99,25 kvadrātmetru), sporta zāli (613 kvadrātmetri). Bezatlīdzības lietošanā pamatskolas vajadzībām ir nodotas 14 telpas arodvidusskolā 859,33 kvadrātmetru kopplatībā, skolas viesnīcas 2 telpas 91 kvadrātmetra kopplatībā. Lai arī tās var lietot par brīvu, telpu pielāgošanai pamatskolas vajadzībām bija jāaizņemas no Valsts kases 97 988 eiro uz pieciem gadiem.

26.aprīlī novada deputāti nobalsoja par Rankas pamatskolas pārcelšanu no tā saucamās vēsturiskās Lutera skolas uz pagasta centru – arodvidusskolu. Izrādās, ka Rankas sabiedrībā ideja par to bijusi aktuāla un izdiskutēta jau kopš 1997.gada. Rankas pamatskolā pagājušajā mācību gadā bija 84 skolēni.

Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes