Pasākumā “Studentu kurpēs” skolēni tiek aicināti pielaikot “Audiovizuālās mākslas” programmas piecas specializācijas

2019. gada 22. martā no plkst. 10:00 līdz 15:00 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) un LKA Nacionālā filmu skola aicina jauniešus piedalīties pasākumā “Studentu kurpēs” un pielaikot bakalaura studiju programmas “Audiovizuālā māksla” piecas specializācijas: audiovizuālās un skatuves mākslas teorija, audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana, filmu montāža un skaņa, filmu operatora māksla un filmu režija.


Pasākumā “Studentu kurpēs” tiks organizētas meistarklases, kurās būs iespēja izmēģināt spēkus filmu veidošanā: scenāriju rakstīšanā, filmēšanā, montāžā u.c. Meistarklasēm pieteikties iespējams elektroniski no 13. marta: https://ieej.lv/AVM_kurpes. Vietu skaits dalībai meistarklasēs ir ierobežots, tāpēc interesenti tiek aicināti pieteikties savlaicīgi! Dalība meistarklasēs ir bez maksas! Norises vieta: LKA Nacionālā filmu skola (Rīga, Elijas iela 17). Elektroniskā pieteikšanās meistarklasēm noslēdzas 19. martā plkst. 23:59!

Dalība meistarklasēs ļaus skolēniem ne tikai uz pāris stundām “iekāpt” audiovizuālās mākslas studentu kurpēs, bet arī noskaidrot, vai bakalaura studiju programma "Audiovizuālā māksla" ir piemērota tieši viņiem, tādējādi palīdzot pieņemt lēmumu tālākās izglītības izvēlē. Meistarklašu laikā jauniešiem būs iespēja satikt LKA Nacionālās filmu skolas vadītāju Jāni Putniņu, Audiovizuālās mākslas katedras vadītāju Daini Juragu, kā arī programmas “Audiovizuālā māksla” pasniedzējus un studentus – topošos absolventus. Pasākuma apmeklētāji iepazīsies ar LKA Nacionālās filmu skolas vidi, uzzinās vairāk par studiju procesu un tehnisko nodrošinājumu.

Dienas noslēgumā, no plkst. 18:00 līdz 24:00, meistarklases dalībnieki un citi interesenti tiks aicināti apmeklēt tradicionālo LKA kino skati “Crazy Night 2019”. Skates programmā iekļautas izcilas filmas no Eiropas un ASV kopā ar LKA Audiovizuālās mākslas programmas studentu īsfilmām. Sadarbībā ar Amerikas vēstniecību Latvijā, Dānijas kultūras institūtu, Spānijas vēstniecību Latvijā un Rīgas domi, kino skates programmā tiks piedāvātas pa vienai filmai no katras valsts – Dānijas, Amerikas un Spānijas. Katru filmu iesāks “Audiovizuālās mākslas” studentu ievadvārdi jeb mini kinolektoriji. Ieeja kino skatē bez maksas!

Bakalaura studiju programmā “Audiovizuālā māksla” studējošie iegūst vispusīgas zināšanas par audiovizuālās mākslas darbu estētikas, ražošanas un analīzes daudzveidīgajiem aspektiem, prasmes un praktiskās iemaņas audiovizuālās mākslas jomās, apgūst darbu radošā grupā, kā arī paplašina redzesloku par kultūras procesiem Latvijā un pasaulē.


Programmas absolventi ir vispusīgi sagatavoti plašam profesionālo pienākumu klāstam darba tirgū gan Latvijas kino nozarē, gan dažādos projektos, kur nepieciešamas audiovizuālu darbu veidošanas iemaņas. Vidējās un jaunākās paaudzes profesionāļu vidū LKA absolventu īpatsvars Latvijas kino nozarē ir ap 85%.

2019. gadā interesentiem būs iespēja uzsākt studijas LKA bakalaura studiju programmas “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijas: Filmu režija”, “Operatora māksla”, “Filmu montāža un skaņa”, “Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana” un “Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija”.

Vairāk informācijas par uzņemšanu studijām LKA: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/uznemsana-lka/


Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes