Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvā tālmācību ārzemēs dzīvojošajiem bērniem 3

Lai atbalstītu ārzemēs dzīvojošo latviešu ģimeņu lūgumu par iespēju papildus izglītot bērnus, tā stiprinot latvietību, Gulbenes novada dome ir radusi līdzekļus, lai sākot no 2015.gada 1.janvāra organizētu neformālās izglītības tālmācības kursu 1.-4.klašu bērniem. To realizēs Rankas pamatskola. Neformālās izglītības programmā pašreiz ir pieteikušies 4 skolēni no Anglijas.

Neformālā tālmācības programma nodrošina:
• ciešu saikni ar Latviju un latvietību,
• iespēju bērniem mācīties latviešu valodu,
• papildus zināšanas Latvijas vēsturē un dzīvesziņā.
Kā tiek organizēts mācību process?
Bērni mācās mājas, izmantojot pieejamos e-mācību līdzekļus. Izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus, skolotāji izsūta pārbaudes darbus, ar kuru palīdzību tiek izvērtēts bērna zināšanu progress un sekošana līdzi mācību vielai, pārbauda skolēnu zināšanas un prasmes.
Vai tiem, kas mācās neformālās izglītības programmā, ir iespēja piedalīties mācību un ārpusklases nodarbībās Rankas pamatskolā?
Rankas pamatskolas skolotāji izstrādā individuālo plānu mācību priekšmetā. Vecākiem tiek nosūtīts nepieciešamo mācību līdzekļu saraksts. Bērnam, uzturoties Latvijā, ir iespēja dažas dienas vai nedēļas piedalīties mācību stundās Rankas pamatskolā ( skolai ir arī internāts). Vasarā var piedalīties ar Gulbenes novada domes atbalstu organizētajā starptautiskajā nometnē skolēniem latviešu valodas attīstībai.
Vai ir iespējams neformālās izglītības programmā mācīties, ja Latvijas skolā nav iets nemaz vai dažus gadus?
Jā! Mācīties ir iespējams jebkuram. Lai noteiktu zināšanu atbilstību attiecīgajai vecumposma klasei, katram interesentam tiek izsūtīts pārbaudes darbs pirms mācību uzsākšanas, ar kura palīdzību tiek novērtēta gatavība attiecīgajai mācību programmai. Pēc šī pārbaudes darba, skolotāji pasaka, vai mācīties var sākt uzreiz klasē, kas sanāktu pēc vecuma, vai klasi zemāk.
Kas jāzina, uzsākot mācības 1.klasē?
Uzsākot mācības 1.klasē, nav jāraksta pārbaudes darbs, tomēr latviski jāvar saprast un runāt, lasīt vienkāršus 1-2 zilbju vārdus.
Kam ir jābūt, lai mācītos neformālās izglītības programmā?
• vēlmei un iespējai mācīties patstāvīgi;
• pieejai internetam, e- pastam, skype;
• pacietībai.
Kā var pieteikties šai programmai?
Ir jāizrāda vēlme apgūt neformālo tālmācības programmu, jāpiesakās, rakstot uz e -pastu laima@gulbene.lv , kurā jānorāda:
• potenciālā skolēna vārds, uzvārds,
• vecums,
• pieredze Latvijas skolā,
• cik gadus dzīvo ārzemēs un kur,
• kādas ir latviešu valodas zināšanas runā un rakstos.
Kad vēlme izrādīta, jums tiks izsūtīts pārbaudes darbs, ar kura palīdzību tiks noteikta skolēna atbilstība attiecīgajai klasei.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

NU

To es saprotu vismaz kas prātīgs beidzot .lai Rankai slava un gods.

pirms 5 gadiem, 2014.12.17 16:11

EU

Rankas bērnu liela daļa devušies mācīties uz Jaunpiebalgu un tagad Rankas skola bērnus meklē pa ārzemēm! Tiešām slava!Kas tad par to visu maksās?

pirms 5 gadiem, 2014.12.17 19:34

NU

Saprotiet taču jēgu ,bērni uz Jaunpiebalgu ,tas ir cits stāsts,bērni no ārzemēm ir mūsu pašu bērni,kuru vecākiem Latvijā nav iespēja laukos nopelnīt ,kur nu laukos pilsētā ir tas pats,jaunas ražotnes neveidojas ,Latvijai nevajag savu tautu ,jo te neveido darba vidi,neko jaunu neplāno ,tik izšeptē visu Eiropas ieplūstošo naudu,drīz jau tā arī beigsies ,bet bērni,kas ir tur labpŗāt mācītos savu dzimto valodu un vispārējo izglītību attālināti,lai pēc tam reiz...varbūt atgrieztos un viņiem būtu dokuments,ka viņi ir apguvuši pamatizgl.,tas ir tikai apsveicami.Un kautko tak tajā skolā ir jādara, var jau arī aizslēgt ,kad bērnu nebūs ,bet labāk ir jaunas idejas ,kas ir labas un pareizas esam ,tikai un par to.

pirms 5 gadiem, 2014.12.18 14:50

Skolēnu aktivitātes