Piektklasnieki piedāvā ideju vides saudzēšanai 2

Trešdien, 11.martā, Gulbenes 2.vidusskolas 5.b klases skolēni piedalījās pašu organizētā akcijā. Viņi devās uz veikalu “Maxima” Gulbenē, Rīgas ielā, kā arī uz novada domi, kur nejauši izvēlētiem cilvēkiem dāvināja pašu rokām šūtus auduma pirkumu maisiņus.

“Pašu rokām šūts iepirkumu maisiņš – tas ir skaisti, oriģināli, sirsnīgi un videi nekaitīgi! Vai esam iedomājušies, cik plastikāta maisiņu dienā, mēnesī, gadā iegādājas Gulbenes novada veikalu apmeklētāji? Rezultātā rodas atkritumu kalni. Gulbenes 2.vidusskolas 5.b klases skolēni kopā ar savām ģimenēm mājās un skolā, mājturības, vizuālās mākslas un klases audzināšanas stundās, no dažādu audumu atlikumiem sašuva pirkumu maisiņus, lai tos dāvinātu cilvēkiem un popularizētu ideju, kā mēs katrs ikdienā varam dzīvot pēc iespējas zaļāk un pret vidi saudzīgāk,” “Dzirkstelei” saka šīs klases audzinātāja Daira Ģērmane.

Aptaujātie piektklasnieki “Dzirkstelei” stāsta, ka vieni paši bez tuvinieku un skolotāju palīdzības galā netiktu. Ne visiem padodas piegrieznes veidošana, šūšana. Taču atklājušies arī talanti no pašu vidus. Dažiem bērniem ļoti iepatikās šī nodarbe un viņi ir gatavi šūt pirkumu maisiņus vēl.

D.Ģērmane piebilst, ka šī nav vienīgā videi draudzīgā aktivitāte, kurā piedalās viņas audzināmās klases skolēni. Katru pavasari viņi dodas Lielajā talkā, gatavo putnu būrus un piedalās tradicionālajā Gulbenes 2.vidusskolas organizētajā putnu dienu gājienā, bet vasaras brīvlaikā
skolēni savos dārzos audzē saulespuķes, ar kurām mērās un dižojas, sākoties kārtējam mācību gadam. Rudeņos skolēni ir čakli zīļu vācēji meža zvēru maltītei, bet ziemā piedalās makulatūras vākšanā.

“Jau otro gadu sadarbojamies ar Gulbenes dzīvnieku biedrību “Ķepaiņu draugu klubs”, palīdzam pilsētas pamestajiem kaķīšiem, gādājot viņiem barību,” stāsta D.Ģērmane.

Gulbenes 2.vidusskolas 5.b klase ir viena no pavisam septiņiem 1. līdz 12.klašu kolektīviem valstī, kuri visveiksmīgāk ir pieteikuši savas videi draudzīgās idejas, piedaloties kanāla “Re:TV” izsludinātajā konkursā “Es varu būt zaļš”, ko finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolēnu, jauniešu aktivitātes