Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilnā sparā rit uzņemšana 7.klasēs 9

Gulbenes novada valsts ģimnāzijā un Gulbenes 2.vidusskolā turpinās skolēnu pieteikumu pieņemšana uzņemšanai 7.klasē.
Gulbenes 2.vidusskolas direktore Edīte Kanaviņa “Dzirkstelei” stāsta, ka nākamajā mācību gadā skolā visdrīzāk būs trīs 7.klašu komplekti. “Šobrīd uz 7.klasi no citām skolām ir pieteikušies 17 skolēni, pašiem savi, kuri ir mācījušies mūsu skolā un pabeiguši 6.klasi, ir 32 skolēni. Un vēl līdz septembrim uzņemšana turpinās,” saka E.Kanaviņa.

Gulbenes 2.vidusskolā plāno divus 1.klašu komplektus. “Esam apstiprinājuši, ka ir uzņemti 40 skolēni,” piebilst skolas direktore.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijā jaunajā mācību gadā plāno divus 7.klašu komplektus. Arī tur skolēnu uzņemšana vēl turpinās.

“Cipars pieaug. Katru dienu ir vismaz trīs četri iesniegumi par uzņemšanu 7.klasē. Šobrīd tie ir 34 skolēni. Tie ir gan skolēni no Gulbenes sākumskolas, gan Gulbenes 2.vidusskolas. Protams, maksimums tie ir 52 skolēni, bet tāds skaitlis nebūs pie šī skolēnu skaita, pie bērnu dzimstības un iedzīvotāju blīvuma, bet katrā 7.klasē plānojam apmēram 20 skolēnus,” stāsta Gulbenes novada valsts ģimnāzijas direktore Lidija Ķeķere.

Savukārt 10.klasēs uzņemšana būs vēlāk, jo 9.klašu skolēniem vēl ir eksāmenu laiks. L.Ķeķere saka, ka ģimnāzijā visdrīzāk varētu būt viena 10.klase.

“Esam apzinājuši novada iespējas, novada pamatskolas un paši savējās, jo mums ir daudz skolēnu, kuri ir talantīgi mūzikā un mākslā un vēlas savu nākotni saistīt ar savu talantu. Protams, žēl, ka talantīgi bērni dosies uz citām mācību iestādēm Rīgā, Valmierā,” stāsta ģimnāzijas direktore.

Kārtējā Gulbenes novada domes sēdē, kas notika maijā, no darba kārtības tika izņemts jautājums par 10.klašu atvēršanu Lizuma un Lejasciema vidusskolās. Gulbenes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls “Dzirkstelei” skaidro, ka pie šī jautājuma noteikti atgriezīsies un tas saistās ar skolu tīklu gan novadā, gan valstī un ar to saistīto finansējumu, kas nāk no valsts pedagogu atalgojumam.

“Skolēnu skaits, ja tas arī tiks noteikts, tad tas būs uz turpmākajiem gadiem,” norāda A.Šķēls.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Jojo

Izskatās,ka Lizumā var nebūt 10 klases.....

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.18 17:44

Ance

Nu jau, nu jau. Pie tik daudz bērniem nebūs 10 klases Lizumā? Jūs ko? Tas , ka bērni paši ir kaut kur sataisījušies, nenozīmē, ka vecāki laidīs. Tajā klasē ir tik daudz labinieku, ka grēks būtu nestudēt. Un arī direktore māk piestrādā pie tā, lai būtu bērni. Tagad tak arvien lielākas ir mazās klases. Tā kā Lizumā gan bērnu netrūkst.

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.19 18:00

Ija

Lai nu būtu 10. klase,bet zinu ,ka daudzi ir atkristījušies no palikšanas vidusskolā Lizumā,kā velns no krusta un tikai pateicoties tam ,ka ir tāāāda direktore un atsevišķi pedagogi,kā viena māte teica-agrāk vajadzēja domāt par savu attieksmi pret skolēniem un viņu vecākiem,izņemot dokumentus ''labi''komentāri dzirdēti.Kamēr pie valdīšanas būs patreizējā varas elite skolā ,nekas labs nav nākotnē gaidāms ,lai bērnu ir daudz dārziņā un klasēs,beidzot pamatskolu viss izkristalizējas.Pat tagad ir vecāki,kuri savus bērnus pamatskolā grib sūtīt uz citu skolu.

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.23 19:37

mamma

Man gan liekas, ka problēma ir lecīgajā audzinātājā, tāpēc ka varas elite ir sena un problēmu ar komplektāciju līdz šim nav bijis. Audzinātāja arī kāro uz direktores vietu. Tas nu gan nebūtu labs risinājums.

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.25 10:54

nu nu

Nu diez vai nu tā ir. Ja visai klasei nepatiktu, tad to tak tak viegli var nokārtot - 1 teikums un nomaina. Un kā gan mēs varam zināt, ko kurš sirds dziļumos kāro (ja vien neesam gaišreģi). Neviens tak neiet un citiem to nestāsta. Bet mums redz ir viedoklis par visu un visiem (un vislabāk, ja tas ir anonīms!). Lai veicas visiem runātājiem!

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.29 13:26

Ance

Kārot jau var, tikai tagad lemj dome. Nevar vairs ielikt savu"labo" roku vai radinieci. Atceros, kā 2 vs cīnījās par savu cilvēku. Bet nekā. Lai tik nesanāk , ka no vilka bēg, uz lāci iekrīt.

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.27 21:06

tādi laiki

Abas skolas ir labas, arī pedagogi tajās stipri, tikai tagad tādi laiki, ka jauniešiem gribas lielajā pasaulē, viņi domā, ka laukos nav dižas nāķotnes. Vai arī gribas kādu profesiju ātrāk iegūt, ir jau daudzi, kam pēc tam pēc vidusskolas nav ko darīt, jo augstskolā neies. Un nav ko meklēt vainīgos, mums tik patīk anonīmi citus kritizēt. Un jā - medicīnā, izglītībā un politikā visi ir eksperti.

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.29 06:42

Ance

Laikam jau daudzi mazie bērni no Druvienas iet uz Tirzu,nevis uz Lizumu. Tā vismaz paši vecāki stāsta. Jo tur ir internāts arī priekš mazajiem bērniem. Lizuma tikai nosaukums. Tur dzīvo TĀDI cilvēki!!!

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.02 21:26

Skolās