Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās komandu šogad ievērojami mazāk 1

Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes komiteja kopā ar Valkas komiteju un Smiltenes nodaļu skolēnu sacensības pirmās palīdzības sniegšanā šogad rīkoja Smiltenes novada Blomes pagasta pamatskolā.

No Gulbenes novada uz Blomi devās komanda no Gulbenes 2.vidusskolas un divas komandas no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, kas uzskatāmi par konkurentiem Smiltenes novada skolu komandām.

“Komandām zināšanas bija jāapliecina astoņos dažādos etapos. Es strādāju otrajā etapā, kur komandām veicās visgrūtāk, jo bija jāzina Latvijas Sarkanā Krusta vēsture. Bērniem bija jālasa teksts un pēc tā jāsaliek tekstā iztrūkstošie vārdi. Gulbenes komandas šajā etapā uzrādīja superzināšanas, jo bija visgudrākās, atbildēja ļoti precīzi. Sacensības pašu mājās nerīkojām tikai tāpēc, ka šogad tām pieteicās komandas tikai no trim novada skolām. Biju spiesta meklēt sadarbības partnerus, kuri pieņemtu arī mūsu komandas. Uzskatu, ka bērniem ir jāprot sniegt pirmā palīdzība, jo sākas vasara, kad visbiežāk notiek dažādi nelaimes gadījumi. Nezinu, kāpēc tā ir noticis, ka šogad pieteicās ļoti maz. Varbūt skolām pietiekami netika nodota informācija,” prāto Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes komitejas izpilddirektore Biruta Kozlovska.

No sacensībām mājās ar 1.vietu atgriezās Gulbenes 2.vidusskolas komanda, 2. un 3.vietā ierindojās Gulbenes novada valsts ģimnāzijas komandas. Kopumā sacensībās piedalījās septiņas komandas. Gulbenes komandu teorētiskās un praktiskās zināšanas tika vērtētas atsevišķi no pārējām četrām Smiltenes novada komandām.

“Bērniem sacensības patika, jo tā bija iespēja rast jaunus draugus. Arī sacensību, kas bija ļoti interesantas, norises vieta Blomes pamatskolā bija ievērojami plašāka. Ja nākotnē pirmās palīdzības sniegšanas sacensības skolu komandām atkal notiks pie mums, nāksies tām rast citu norises vietu, lai visiem būtu ērtāk strādāt. Novada dome mums piešķīra autobusu. Manuprāt, lai skolu atsaucība šīm sacensībām mūsu novadā būtu lielāka, tomēr vajadzētu būt lielākai arī novada domes atsaucībai, piemēram, komandu dalībniekus aizvedot ekskursijā, organizējot interesantas nometnes ar militāro iemaņu piesaisti, jo arī tur ir nepieciešamas pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas un tamlīdzīgi. Šodien iespēju ir ārkārtīgi daudz,” saka B.Kozlovska. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ideja

Varbūt Sarkanais krusts varētu organizēt un vadīt apmācības lauku skolās un popularizēt šo kustību??

pirms 3 gadiem, 2017.05.27 09:25

Skolēnu aktivitātes