Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rankas arodvidusskola modernizē mācību bāzi

Sācies trešais mācību gads, kopš Rankas arodvidusskola ir Valmieras tehnikuma struktūrvienība. Tajā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu projektam gaidāmi jauninājumi un uzlabojumi mācību materiālajā bāzē.

“Ir uzsākts Eiropas projekts, kas paredz mācību poligona būvi, mācību kabinetu remontu ar labiekārtošanu un modernizēšanu, nodrošinot jaunu aprīkojumu. Galdnieka profesijas apguvei būs jauna kokapstrādes līnija, topošajiem meža mašīnu operatoriem paredzēts jaunais traktors “For-warder” un divi jauni simulatori, viens bija jau pagājušajā mācību gadā. Projektā paredzēti arī 20 jauni datori un četros kabinetos jaunas mēbeles. Šajā mācību gadā projekts tiks īstenots,” stāsta struktūrvienības vadītājs Miķelis Kučinskis.

Audzēkņu grupas ir nokomplektētas. Pirmajā kursā ir uzņemti 18 nākamie pavāri, 20 audzēkņi apgūs mežizstrādes un galdnieka prasmes, 13 audzēkņi mācīsies korekcijas grupā un 16 audzēkņi - Eiropas Sociālā fonda grupā. “Kopējais audzēkņu skaits ir apmēram tāds pats kā iepriekšējā mācību gadā. Gribētos, lai vairāk ir tādu jauniešu, kuri ar labām sekmēm ir beiguši pamatskolu un sekmīgi turpina profesionālo izglītību. Apmēram trešā daļa ir Gulbenes novada jaunieši, kas ir nedaudz vairāk kā iepriekš,” atzīst M.Kučinskis.

Viņš norāda, ka struktūrvienībai ir izveidojusies laba sadarbība ar vietējiem kokapstrādes uzņēmumiem: SIA “Grantiņi 1”, SIA “Rairu”, SIA “Avoti SWF”, SIA “Konto” un AS “Rankas piens”.

SIA “Konto” valdes loceklis Agris Koris atklāj, ka pēdējos pāris gadus no Rankas teritoriālās struktūrvienības audzēkņi nav bijuši praksē uzņēmumā. Viņam grūti spriest, vai to profesionālā sagatavotība ir uzlabojusies.

“Iepriekšējā pieredze liecina, ka mācību iestādē tiek gatavoti būvgaldnieki. Skolā viņi apgūst prasmes izgatavot logus, durvis, kāpnes. Bet mūsu uzņēmumā tiek ražoti mēbeļu komponenti, kas ir pavisam kaut kas cits. Tas nozīmē, ka šeit audzēkņi nevar iziet praksi savā specialitātē, bet var iepazīt ražošanas procesu,” skaidro A.Koris.

Viņš nevar teikt neko sliktu par audzēkņiem, kuri ir bijuši praksēs, jo visiem ir bijusi vēlme strādāt, bet tādā uzņēmumā kā “Konto” viņiem viss ir jāapgūst.

“Latvijā nav nevienas mācību iestādes, kas sagatavotu strādniekus kokapstrādes uzņēmumiem, kuri ražo mēbeļu izstrādājumus. Tas nozīmē, ka mēs darbā pieņemam visus, kuri vēlas strādāt, un apmācām darbam ar modernām ražošanas iekārtām. Tāda valstī ir izveidojusies situācija. Diemžēl profesionālās skolas dod tikai elementāras zināšanas par noteiktām profesijām un tajās nepieciešamajām prasmēm,” secina A.Koris.

Perspektīvā profesionālās izglītības sistēmu ir paredzēts sakārtot tā, lai prakses pie uzņēmējiem būtu ilgākas un varētu labāk apgūt nepieciešamās iemaņas pēc teorētisko zināšanu apguves skolā. Šim mērķim tiks paredzēti Eiropas Savienības fondu līdzekļi.

“Šis mācību gads ienesīs izmaiņas profesionālajā izglītībā, tiek turpinātas reformas. Lai sagatavotu tautsaimniecības nozaru vajadzībām atbilstošus darbiniekus, tiks veidota duālās izglītības pieeja, lai spētu ātri reaģēt uz darba tirgus pieprasījumu,” komentē M.Kučinskis. Jaunieši darba prasmes varēs apgūt uzņēmumos pieredzējuša darbinieka, kuram ir pedagoģiskā izglītība, vadībā. Valmieras tehnikuma Rankas struktūrvienība iekļausies šo reformu īstenošanā.

Pievieno komentāru

Skolās