Rankas profesionālā vidusskola kļūs par Valmieras tehnikuma mācību vietu Rankā 3

Rankas profesionālās vidusskola šā gada 1.septembrī kļūs par Valmieras tehnikuma mācību īstenošanas vietu Rankā, saglabājot visas profesionālajā vidusskolā īstenotās izglītības programmas.

Izglītības un zinātnes ministrija uzsver, ka, pievienojot vidusskolu tehnikumam, nākotnē tiks paplašināts piedāvāto izglītības programmu klāsts un atbilstoši uzlabota materiāli tehniskā bāze tehnikuma mācību vietā Rankā.

Rankas profesionālās vidusskolas direktors Miķelis Kučinskis “Dzirkstelei” stāsta, ka skolai tagad būs vairāki labumi. Tā kā tas tagad skaitīsies kompetences centrs, skolotāji varēs rēķināties ar 10 procentu lielākas algas. “Būsim tiesīgi strādāt ar ERAF. Pašlaik kopīgi ar Valmieru gatavojam  investīciju stratēģiju. Skolā plāno izveidot jaunas programmas, remontēt telpas, kurās varētu apgūt jaunās programmas, remontēt arī skolas gaiteņus. Mēs  zaudētāji nebūsim, esam tikai ieguvēji. Arī darbinieki nezaudē darbu. Varbūt divi trīs, bet viņiem citur piedāvās darbu. Štati mums nebija lieli, jo mēs vienmēr spiedām uz attīstību, nevis uz štatiem un darba algām,” stāsta M.Kučinskis.

M.Kučinskis stāsta, ka skolā pašlaik mācās 282 skolēni no dažādiem novadiem: Madonas, Balviem, Alūksnes, Gulbenes, Smiltenes, Cēsīm, Valmieras un Valkas.

Rankas profesionālā vidusskola 2014./2015. mācību gadā īsteno četras profesionālās izglītības programmas. Skolēni var apgūt galdnieka palīga, būvizstrādājumu galdnieka, pavāra palīga un pavāra, viesmīlības pakalpojumu speciālista un motorzāģa vadītāja specialitātes.
Ministrija norāda, ka, ekonomiski saimniekojot, vidusskola ir spējusi segt uzturēšanas izdevumus un nodrošināt vidusskolas darbību, taču mācību ēka un dienesta viesnīca netiek pilnībā izmantotas, jo ēku platības ir lielas un neatbilst audzēkņu skaitam. Turklāt, ņemot vērā demogrāfisko situāciju valstī, profesionālajai vidusskolai turpmākajos gados varētu samazināties audzēkņu skaits, tādējādi kā patstāvīga izglītības iestāde atbilstoši noteiktajiem kritērijiem nevarēs kvalificēties profesionālās izglītības kompetences centra statusa iegūšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

....

Pagaidiet, diez vai ilgi Valmierai vajadzēs Ranku- drīz to pievienos kārtīgi pie Valmieras un tā likvidēs. To jau rāda pieredze , kad pie lielajām skolām pievienoja mazās, veidojot filiāles. Šis projekts ir tas pats, tāpēc diži nevajag priecāties!

pirms 6 gadiem, 2015.02.21 14:10

es

Rankā vispār tukšums, labi jau būtu, ja vismaz profene vēl pastāvētu.

pirms 6 gadiem, 2015.02.21 16:55

labs

Salīdzinor abas arodskolas-diena pret nakti. Paldies rancēniešiem par labi uzturēto un sakopto skolu.Saimnieki,nevis izsaimniekotāji.

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 09:46

Skolēnu, jauniešu aktivitātes