RTU vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālā piedalās arī mūsu ģimnāzisti

Sestdien, 29. martā,  Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina centrā (Rīgā, Āzenes ielā 18) notiks vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» fināls. Tajā par uzvaru cīnīsies desmit vidusskolēnu komandas, tanī skaitā arī no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas.

"Zinātniskās pētniecības darbu konkursa mērķis ir parādīt, ka inženiera profesija ir viena no radošākajām nodarbēm, kas piedāvā bezgalīgas meklējumu un atklājumu iespējas. To apliecina arī konkursa darbi, kuros skolēni ir ļāvušies eksperimentu un atklājumu priekam. Viņi pētījuši, piemēram, ūdens kvalitāti, laminētā kartona iepakojuma pārstrādē iegūtā kompozītmateriāla izmantošanas iespējas un zobu higiēnas produktu ķīmisko sastāvu," stāsta  RTU Komunikācijas un mārketinga departamenta mārketinga nodaļas projektu vadītāja Evita Serjogina.

Viņa stāsta, ka konkursa uzvarētāji iegūs RTU Atzinības rakstus un naudas balvas: 1. vietas ieguvēji – 900 eiro, 2. – 600 eiro un 3. – 300 eiro. Žūrija vērtēs arī katra dalībnieka individuālo sniegumu un izvēlēsies vienu vai vairākus 12. klases skolēnus, kuri konkursa eksakto zinātņu testā uzrādīs izcilus rezultātus. "Viņiem saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumiem būs iespēja bez konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām," norāda projektu vadītāja.

Konkursa finālā vēl piedalīsies skolēnu komandas no Cesvaines vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Rēzeknes 6. vidusskolas, Rīgas Franču liceja, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas un Talsu Valsts ģimnāzijas.

Vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkurss «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» notiek jau devīto gadu.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes