Sacenšas pirmās palīdzības sniegšanā

Pagājušajā nedēļā Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes komiteja rīkoja ikgadējās sacensības pirmās palīdzības sniegšanā. Šogad tajās piedalījās astoņas skolu komandas – visas no Gulbenes skolām.

Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes komitejas izpilddirektors Sīmanis Homčenko stāsta, ka šogad bijis par vienu komandu vairāk nekā pērn. “Žēl, ka sacensībās nepiedalījās neviena komanda no lauku skolām, kā tas ir bijis iepriekšējos gados. Šogad arī bija auksts un lietains laiks, tāpēc visi sacensību etapi tika organizēti tikai telpās, bet tas netraucēja ne komandu dalībniekiem, ne arī tiesnešu darbam,“ stāsta S.Homčenko.

Katru gadu sacensībās tiek dažādoti uzdevumi. Piemēram, komandām bija jāatbild uz dažādu testu jautājumiem par pirmās palīdzības sniegšanu konkrētā gadījumā. Bija jāprot sniegt pirmo palīdzību meitenei, kura aizrijusies, puisim, kurš, braucot uz veikalu ar divriteni, nokritis, sasitis pieri un aci, bija jāsniedz palīdzība diviem jauniešiem, kuri, jaucot akumulatoru, bija traumējuši sevi, kā arī apliecināt zināšanas vēl dažādos citos imitētos nelaimes gadījumos.

Vidusskolu grupā 1.vietu ieguva Gulbenes vidusskolas, 2.vietu – Gulbenes 2.vidusskolas, 3.vietu – Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas komanda.

Pamatskolu grupā 1.vieta Gulbenes vidusskolas, 2.vieta – Gulbenes 2.vidusskolas, 3.vieta – Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas komanda.

Gulbenes 2.vidusskolas pamatskolas otrā komanda un Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas pamatskolas vecuma grupas otrā komanda saņēma Pateicības rakstu par piedalīšanos.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes