Sarūpē dāvanas putniem

Gulbenes 2.vidusskolas skolēni arī šogad rīkoja tradicionālo Putnu dienu gājienu cauri pilsētai.

Skolēni kopā ar skolotājiem, vecākiem un citiem interesentiem pulcējās pie Gulbenes strūklakas centrālajā skvērā. Skolēni, piedaloties šajā gājienā, nesa pašu gatavotās putnu mājiņas, kuras pēc tam tiks izvietotas Spārītes un Rūdolfa parkā. Gājienā līdzi tika nesti plakāti ar dabai draudzīgu tematiku. Gājiens, kā vienmēr, bija skaļš un priecīgā noskaņā. Šogad skolēni kopumā bija sarūpējuši aptuveni 80 putnu būrīšus. Gājienā piedalījās arī senioru grupa, kas Gulbenes 2.vidusskolā palīdzēja gatavot plakātus.

“Pateicība Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādei, kura arī piedalās šajā pasākumā. Arī Stāķu bērnudārzam, kurš izdomājis unikālu dāvanu pilsētai - desmit putnu būrus,” pasākuma laikā uzsvēra Gulbenes 2.vidusskolas pedagoģe Dita Grigore.

Savukārt Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš aicināja bērnus sekot līdzi, vai pašu izgatavotajā būrī būs iemitinājusies putnu ģimene.

Gulbenes 2.vidusskolas pirmklasnieces Madaras mamma Aija “Dzirkstelei” saka, ka meita kopā ar tēti izgatavoja putnu būri.

“Mēs šogad gatavojām putnu būri pirmo gadu, jo ejam 1.klasē. Šāda tradīcija – putnu būra gatavošana – ir jauka, tas arī bērniem dod zināšanas un jaunu pieredzi, jo bērns vēro, kā būrīti pagatavo, palīdz, pēc tam prāto, kas tajā būrītī dzīvos. Mēs arī to izrotājām. Pēc tam varēs doties uz parku un meklēt, kur mūsu darinātais būrītis ir izvietots,” saka Aija.

Par dāvinātajiem mājokļiem putniem un dalību Putnu dienu gājienā skolēni saņēma diplomus.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes