Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulespuķe – 4,1 metrs

Gulbenes 2.vidusskolas pagalmā atkal tradicionāli pulcējās rudens skaistules – saulespuķes. Šogad vairākas dienas pagalmu izdaiļoja 122 saulespuķes, kuras bija atnesuši 109 dalībnieki.

“Akcija notiek jau vairākus gadus un ir kļuvusi populāra, jo arī pilsētas  un novada iedzīvotāji vēlas, lai viņu dārzā iesētā un lolotā saulespuķe nonāk mūsu skolas izstādē. Jāteic, ka šogad saulespuķes īpaši steigušās pretī saulei,” saka Gulbenes 2.vidusskolas pedagoģe Dita Grigore.

To apliecina arī pašas saulespuķes, jo 12 skolēniem to garums bija vairāk nekā četri metri. 16 skolēniem - trīs līdz četru metru augstumā.
Izrādās, ka visaktīvākie izstādes dalībnieki ir bijuši 1. līdz 4.klašu skolēni. Garākā saulespuķe pieder Raimondam Viducim no 7.a klases. Dārzā tā bija izstiepusies 4,10 metrus gara.

“Saulespuķe kaut kā īpaši audzēta netika. Nekā īpaši arī to nemēslojām un nelaistījām Dārzā vagu galos tiku iesējusi sešas saulespuķu sēklas. No tām izauga tikai trīs. Smējāmies, ka pa vidu ir tā visgarākā, bet abas pārējās gar malām – mazākas. Arī dēls Raimonds mums ģimenē augumā ir visgarākais. Saulespuķes vagu galos sējam katru gadu. Raimonds saulespuķes uz skolu ir nesis jau vairākus gadus. Uzzinot, ka saulespuķu izstādē piedalās skolēni no 1. līdz 7.klasei, nolēmām, ka Raimondam noteikti jāpiedalās, jo nākamajā gadā vairs tādas iespējas nebūs. Sākumā, godīgi sakot, nebijām domājuši vest puķi uz izstādi. Bažījāmies, kā to no Raiņa ielas, kur dzīvojam, aizgādāt līdz skolai. Automašīnai uz priekšējā kapota piestiprinājām maisu, kurā atradās saulespuķes saknes ar zemi. Lai puķe nenolūztu, atvērām un atsējām automašīnas aizmugurējās durvis,” stāsta Raimonda mamma.

Pievieno komentāru

Skolās