Skolēnus aicina piedalīties radošā konkursā, balvā – dziesmas ieraksts ar Markusu Rivu

Jaunā mācību gada sākumā VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir aizsācis iniciatīvu “Septembris – dzelzceļa drošības mēnesis”, kuras laikā visa mēneša garumā notiek dažādi ar drošību dzelzceļa tuvumā saistīti pasākumi. Iniciatīvas ietvaros LDz aicina 1.-12. klašu skolēnus piedalīties Vislatvijas skolēnu konkursā “Dziesmu iemācies – no vilciena izglābies!”.

Lai piedalītos konkursā, skolēni ir aicināti kopīgiem spēkiem, radošā veidā iedzīvināt LDz kampaņas „Dziesmu iemācies – no vilciena izglābies!” dziesmu. Darbu vēlams veidot, izmantojot dažādas metodes – multimediālās (foto, video, audio) vai grafiskās (zīmējumi, plakāti). Darba tehnika, izmēri un apjoms nav ierobežoti, taču no katras klases konkursam drīkst pieteikt tikai vienu darbu. Konkurss norisināsies līdz šī gada 18.oktobrim, kad visi iesniegtie darbi tiks nodoti žūrijas izvērtēšanai.


Konkursa galveno balvu – iespēju klasei ierakstīt dziesmu „Dziesmu iemācies – no vilciena izglābies!” profesionālā mūzikas studijā kopā ar dziedātāju Markusu Rivu un iegūt dziesmas ierakstīšanas procesa “aizkulišu” video – laimēs klase ar radošāko un interesantāko pieteikumu. Tāpat tiks pasniegta arī t/c "Origo" simpātiju balva un LDz "Facebook sekotāju" simpātiju balva. Svarīgi atcerēties, ka darbu izveidošanas procesā skolēni nedrīkst atrasties dzelzceļa tuvumā vai citādi pakļaut riskam savu un apkārtējo cilvēku drošību.


Aizsākot iniciatīvu “Septembris – dzelzceļa drošības mēnesis”, šī gada 5.septembrī Stacijas laukumā, tieši pretī Rīgas Pasažieru stacijai, tika atklāta LDz instalācija, kas kalpo kā brīdinājums un atgādinājums visai sabiedrībai būt uzmanīgiem dzelzceļa sliežu tuvumā. Stacijas laukumā tā tiks izstādīta līdz mēneša beigām. Savukārt visa septembra garumā LDz sadarbībā ar vairākām Latvijas skolām organizēs dažādus ar drošību saistītus pasākumus. Visi Latvijas skolēni un skolotāji ir aicināti apmeklēt Drošības stundas Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, kā arī ir iespēja drošības nodarbību pasniedzējus uzaicināt ciemos uz savu skolu.

Jau  iepriekš ziņots,ka šī gada jūnijā LDz sadarbībā ar sabiedrībā zināmiem jauniešiem nāca klajā ar dziesmu “Dziesmu iemācies – no vilciena izglābies!”, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību un akcentētu drošības noteikumu ievērošanu sliežu tuvumā. Kampaņas dziesmas tapšanā iesaistījās tenisiste Aļona Ostapenko, dziedātājs Markus Riva, latviešu rallijkrosa autobraucējs Reinis Nitišs, Latvijas profesionālais skrituļslidotājs inlaineris Nils Jansons un YouTube blogere Sindija Lo.

Kampaņas dziesma, vārdi un konkursa nolikums pieejami interneta vietnē https://www.dzirdiredzidzivo.lv/ .


Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes