Skolu optimizācija Gulbenes novadā saskan ar ministrijas redzējumu 9

Pieņemtie lēmumi par statusa maiņu vairākām Gulbenes novada vispārizglītojošajām skolām ir bijuši pareizi – secina pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

Viņa arguments ir tāds, ka novadā veiktā reorganizācija sakrīt ar valsts redzējumu skolu tīkla sakārtošanā, ko nesen Izglītības un zinātnes ministrija prezentējusi Ministru kabinetā. Nonākts pie atzinuma, cik lielām ir jābūt skolām audzēkņu skaita ziņā. Vēl gan par to tiekot diskutēts.

A.Šķēls 19.jūnijā vietējiem deputātiem izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē stāstīja, ka nākotnē (ministrijas redzējums) ir paredzams – novada centrā (pilsētā) sākumskolā būtu jābūt vismaz 300 audzēkņiem un kā minimums klasē jābūt 25 skolēniem, savukārt vidusskolas posmā, kā tiek plānots, būs jānodrošina divas paralēlklases, kurās skolēnu skaits nav mazāks par 20 katrā klasē.

Runājot par laukiem, ministrijas skatījumā, sākumskola varētu pastāvēt no 35 bērniem, taču tad tā nebūtu atsevišķa iestāde, bet gan struktūrvienība. Laukos pamatskola varētu pastāvēt, ja tajā ir vismaz 80 skolēnu, bet vidusskolas posmā vajadzētu mācīties vismaz 45 skolēniem. Gulbenes novada lauku pamatskolas šo kritēriju iztur.

Vietējais deputāts Anatolijs Savickis uzsvēra, ka ir arī skaidri jāpasaka iedzīvotājiem – Gulbīša pamatskola pastāvēs, to slēgt nav paredzēts un baumas šajā sakarā ir nepamatotas. Esot dzirdēts, ka vecāki jau raugās Cesvaines vidusskolas virzienā, jo netic Gulbīša pamatskolas nākotnei. A.Savickis, kurš pašvaldībā vada izglītības, kultūras un sporta pastāvīgo komiteju, uzsver – nevienu skolu nākamgad novadā nav paredzēts slēgt.

A.Šķēls pastāstīja, ka vēl atvērta ir saruna par valsts ģimnāzijām valstī. Paredzams, ka ar 2020.gadu Latvijā drīz būs tikai valsts ģimnāzijas, bez nosaukuma “valsts” ģimnāziju vairs nebūs. Gulbenē valsts ģimnāzijas un sākumskolas saplūšanas rezultātā darbs ir uzteikts sākumskolas direktoram Aivaram Mednim. Valsts ģimnāziju Gulbenē turpinās vadīt Lidija Ķeķere. Sakarā ar divu skolu apvienošanu pārējie darbinieki neviens nav zaudējis darbavietu.

Nupat atlūgumu ir iesniegusi Lizuma vidusskolas direktore Irēna Ābeltiņa. Viņas vēlme ir beigt darba attiecības ar pašvaldību, sākot no 31.augusta. A.Šķēls saka – ja 27.jūnija domes sēdē atlūgums tiks pieņemts, nekavējoties būs jāizsludina pretendentu atlase uz vakanci.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka ar jauno mācību gadu Gulbenes novadā būs par dažām skolām mazāk. Vairs nepastāvēs Galgauskas un Stāmerienas pamatskola, K.Valdemāra un Gulbenes sākumskola. Gulbenes vakara (maiņu) vidusskolai šis būs pēdējais mācību gads, iestāde pārstās eksistēt ar 2020.gada 1.jūliju. Vakarskolas programmās pēc tam varēs mācīties Gulbenes 2.vidusskolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Dīvaini, meli

Kur problēma Galgausku un Stāmerienu nosaukt par struktūrvienību??? Deputāti Jums nevienam nav mazu bērnu?

pirms gada, 2019.06.27 11:53

Dīvāni īvāni

Pagaidīsim un paskatīsimies, kad sāks elkoņos kost. Jo labi jau nu šis viss nevar beigties. Sākuma spars būs tikai sākuma spars, bet vēlāk iestāsies dzīve parastā ar visām negaidītajām peripetijām.

pirms gada, 2019.06.27 14:32

Saprotami

Virsraksts izsaka visu, tikai neuznemties atbildību ne par ko, jānoturas tikai savās siltajās vietinās.

pirms gada, 2019.06.27 14:58

Interesanti gan...

Pēc visa sanāk, ka mūsu pārgudrīši savas reformas kārtējo reizi ir veikuši pat ātrāk, nekā to kāds "no augšas" ir norādījis, jo ministrijas akcepts ir saņemts jau par veiktām darbībām. Diez ordeni vai kāds ir cerējis nopelnīt ar tādu pārcentību? Kaut vai pāri līķiem...

pirms gada, 2019.06.27 17:57

tiešām interesanti

Nu tie ordeņi jau ir visādi. Ir Viestura ordenis un ir zem acīm zilās plūmes.

pirms gada, 2019.06.27 20:58

street map

Kad paskatās novada karti- tīrās šausmas, visa austrumu mala pilnīgi bez skolām.

pirms gada, 2019.06.27 20:59

....

Novada domē nevajadzētu strādāt personai, kas "neceļas un nekrīt" par novadu. Ja bērns mācās Rīgā, tad ar kādām tiesībām runā par novada skolām? Jau pašos pamatos ir pateikts, novadā nav nevienas skolas, kura būtu cienīga mācīt bērnu.

pirms gada, 2019.06.28 08:40

4 you

"...saskan ar ministrijas redzējumu"? Bet vai saskan ar novada iedzīvotāju redzējumu? Kam strādā dome- ministrijai vai novada iedzīvotājiem? Un tikai nevajag kā papagaiļiem dulburēt pasaciņas par t.s. "izglītības kvalitāti", kas sākšoties pēc daudzu skolu likvidācijas un skolēnu sadzīšanas lielajos "kolhozos" (skolās).

pirms gada, 2019.06.28 20:56

Aija

Jau tagad ir liels bardaks un nekādas disciplīnas,ja klasē ir ap 20bērnu. Skolotāji vairs nemāk savākt klasi. Tādā ārprātā,kādā notiek stundas,nav ko brīnīties,kā ir tādas sekmes. Mūsu laikā bija skolotāji,kas tikai paskatījās un bija kapa klusums. Tagad auro,sarkanā palikdama,nekas nemainās. Ir un ir jābūt talantam būt par skolotāju. Tas,kā tu māki, nenozīmē,kā varēsi iemācīt otram. Diemžēl.

pirms gada, 2019.06.29 10:02

Skolēnu, jauniešu aktivitātes